Europoseł Prawa i Sprawiedliwości odchodzi z polityki. Poręba: "Odchodzę na własnych warunkach"

0
0
0
Europoseł PiS Tomasz Poręba
Europoseł PiS Tomasz Poręba / Fot. Youtube

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba za pośrednictwem platformy X wydał oświadczenie. Polityk ogłosił, że po 15 latach pracy w Parlamencie Europejskim nie będzie ubiegał się o reelekcję i odchodzi z bieżącej polityki.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba za pośrednictwem platformy X wydał oświadczenie. Polityk ogłosił, że po 15 latach pracy w Parlamencie Europejskim nie będzie ubiegał się o reelekcję i odchodzi z bieżącej polityki.

Przede mną ostatnia sesja i głosowania w tej kadencji Parlamentu Europejskiego. Kolejnej nie będzie. Odchodzę na własnych warunkach. Dziękuję bardzo za te 15 lat wspólnej pracy. Myślę, że wiele dobrego udało się zrobić. Nikt mi tego nie zabierze. Co czuję? Dumę, ulgę i radość - poinformował europoseł PiS Tomasz Poręba.

Czytaj więcej: Gadowski apeluje do partii opozycyjnych. "Wszystkie siły muszą wskazać jednego - pozapartyjnego kandydata!"

Kaczyński przygotował niespodziankę dla europosłów

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował podczas pobytu w Stalowej Woli, że jego ugrupowanie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego szykuje deklarację dla swoich kandydatów. Były Wicepremier wyjaśnił, że będzie ona zawierała pewną liczbę punktów programowych.

Każdy, kto będzie kandydował z tej listy, będzie musiał podpisać pewną liczbę punktów programowych - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zaznaczył, że w grze są dwie koncepcje. Pierwsza zakłada, że taka deklaracja ma 12 punktów, druga że 5.

Czy punktów ma być 12 – piękna liczba 12 apostołów – czy pięć punktów, bardziej syntetycznie - wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Zapewnił on również, że w obu przypadkach chodzi jednak o to samo. W deklaracji znajdzie się między innymi sprzeciw wobec Zielonego Ładu.

Żadnych zmian w traktatach, żadnych Zielonych Ładów, żadnych działań, które niszczą gospodarkę, niszczą Polskę, degradują Europę i żadnych ograniczeń wolności, które wynikają z penalizacji tego wszystkiego, co wynika z tzw. poprawności politycznej - zaznaczył.

Według "Gazety Wyborczej" PiS deklarację zaprezentuje prawdopodobnie 27 kwietnia na europejskiej konwencji w Warszawie.

 

Źródło: interia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo