Nowy sondaż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zaskakujący wynik Konfederacji. Zobacz rozkład mandatów na poszczególne ugrupowania

0
5
4
Liderzy Konfederacji
Liderzy Konfederacji / Fot. PAP/Paweł Supernak

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski udostępnił wynik sondażu dla Pollster. Różnica między Prawem i Sprawiedliwością i Koalicją Obywatelską jest bardzo mała, co ma swoje przełożenie w liczbie mandatów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski udostępnił wynik sondażu dla Pollster. Różnica między Prawem i Sprawiedliwością i Koalicją Obywatelską jest bardzo mała, co ma swoje przełożenie w liczbie mandatów do Parlamentu Europejskiego. PiS uzyskał w badaniu 32,7 proc. poparcia co daje 18 mandatów, KO uzyskało z kolei 32,3 proc. poparcia co również daje 18 mandatów do Brukseli.

Miejsce na podium zamyka Trzecia Droga, na którą chce zagłosować 11 proc. ankietowanych co przekłada się na 6 mandatów. Dobry wynik uzyskała Konfederacja, na którą chce zagłosować 9,6 proc. badanych - 5 mandatów, natomiast na Lewicę chce zagłosować 9,2 proc. - również 5 mandatów.

Czytaj więcej: Konfederacja domaga się dymisji Ministra Rozwoju i Technologii. Chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego. Kamiński: "Ekipa Tuska woli ewakuować się do Brukseli"

Konfederacja zainaugurowała kampanię do Parlamentu Europejskiego

W poniedziałek w Gama Concept w Warszawie odbyłą się inauguracja kampanii wyborczej Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Na początku głos zabrał Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, który skrytykował Unię Europejską i Komisję Europejską za jej ataki wobec patriotów i nacjonalistów.

My nie chcemy żeby ktoś nam tłumaczył jaki mamy prezentować rodzaj patriotyzmu czy nacjonalizmu. Po to mamy naszą scenę polityczną, żeby tutaj o takich rzeczach sobie dyskutować, tutaj ustalić granice, tutaj wydyskutować kompromisy - a na forum Europejskie pojechać, po to żeby dyskutować o wyzwaniach polityki światowej, z której tak się składa, że doskonale widzimy, że Unia Europejska nie ma żadnego wspólnego programu, żadnej wspólnej strategii, mimo że zostały miliardy wydane na zbudowanie europejskiej dyplomacji i pozorów posiadania europejskiej obronności - podkreślił Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Natomiast jeden z liderów Konfederacji poseł Sławomir Mentzen w swoim przemówieniu poruszył temat ograniczania wolności przez Brukselę oraz skrytykował politykę klimatyczną w tym między innymi zakazy wjazdów samochodami spalinowymi do niektórych europejskich miast.

Unia Europejska to jest dalsze ograniczanie wolności! Już teraz mamy ograniczanie wolności słowa, nie wszystkie poglądy można swobodnie artykułować w debacie publicznej. A teraz Unia chce nas zmuszać do tego żebyśmy remontowali swoje domy, wymieniali źródło ogrzewania, żebyśmy mieszkali jak oni chcą, a nie tak jak my chcemy. Chcą nam zakazać kupowania samochodów, ograniczyć nasze wyjazdy na wakacje, chcą nawet żebyśmy nie mogli naszymi samochodami wjeżdżać do naszych Polskich miast - podkreślił lider Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

Jedynka na liście Konfederacji do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski Anna Bryłka w swojej wypowiedzi odniosła się do słów przewodniczącej Komisji Europejskiej między innymi na temat Konfederacji i innych prawicowych ugrupowań w Europie.

Tak pani von der Leyen, ma pani rację, idziemy po panią i cieszymy się na to spotkanie. Proszę się już pakować - skwitowała Wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka.

 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
5
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo