Wspieraj wolne media

Premier Hesji apeluje o wprowadzenie kontroli granicznych w całych Niemczech w celu ograniczenia nielegalnej imigracji

17
10
0
Boris Rhein
Boris Rhein / Fot. Twitter

Boris Rhein, premier Hesji, zaapelował o wprowadzenie ogólnokrajowych kontroli granicznych w Niemczech w celu ograniczenia nielegalnej imigracji. W wywiadzie dla "Bild am Sonntag" lider rządu landu podkreślił konieczność kompleksowych kontroli na zewnętrznych granicach Niemiec. Wyzwanie to skierował do niemieckiej minister spraw wewnętrznych, Nancy Faeser, z nadzieją na wdrożenie odpowiednich środków, zwłaszcza na szczególnie obciążonych granicach.

W piątek policja federalna poinformowała, że w pierwszej połowie roku odnotowano znaczny wzrost nielegalnych wjazdów do Niemiec w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Ostatnio szczególnie widoczna jest rosnąca liczba przyjazdów migrantów tzw. "szlakiem białoruskim", który prowadzi przez Polskę do regionów Brandenburgii i Saksonii w Niemczech.

Wniosek o kompleksowe kontrole na granicach

Premier Hesji, Boris Rhein, zwraca uwagę na pilną potrzebę wprowadzenia kompleksowych kontroli na zewnętrznych granicach kraju, aby skutecznie zmniejszyć nielegalną imigrację. Jego apel skierowany jest przede wszystkim do niemieckiej minister spraw wewnętrznych, Nancy Faeser, która według Rheina powinna niezwłocznie podjąć odpowiednie działania w tej kwestii.

Zarówno Boris Rhein, reprezentujący CDU, jak i Nancy Faeser, jako główny kandydat SPD, będą rywalizować w zbliżających się wyborach landowych w Hesji, które odbędą się 8 października. W związku z tym, kwestia polityki migracyjnej stała się jednym z kluczowych tematów debaty publicznej i może mieć wpływ na wynik tych wyborów.

Wzrost nielegalnych wjazdów

W obliczu rosnącej liczby nielegalnych wjazdów do Niemiec, szczególnie za pośrednictwem "szlaku białoruskiego", potrzeba wprowadzenia odpowiednich środków kontrolnych i współpracy z krajami partnerskimi, takimi jak Polska, stała się pilnym wyzwaniem dla rządu federalnego. Faeser odrzuciła wcześniej propozycje stacjonarnych kontroli granicznych, ale podjęto działania wzmocnienia kontroli w strefie przygranicznej oraz współpracy z władzami polskimi.

Ostateczna decyzja w sprawie wprowadzenia ogólnokrajowych kontroli granicznych pozostaje kluczowym zagadnieniem, a wybory w Hesji mogą wpłynąć na kształt polityki migracyjnej całych Niemiec. Zmiana w podejściu do kontroli granicznych jest jednym z aspektów, które obecnie podnoszą intensywność debaty publicznej na ten temat.

Źródło: tvmn.pl, TVP Info

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
17
10
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo