Wspieraj wolne media

Różaniec pod Sejmem. Protest przeciwko ustawom aborcyjnym. Godek: "Wszystkie ręce na pokład"

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jeden z czterech proaborcyjnych projektów ustaw, które złożyła Lewica, jest rozpatrywany przez sejmową komisję nadzwyczajną. Przepisy zakładają zniesienie kar za przeprowadzanie aborcji. Fundacja Życie i Rodzina planuje protest pod Sejmem.

Jeden z czterech proaborcyjnych projektów ustaw, które złożyła Lewica, jest rozpatrywany przez sejmową komisję nadzwyczajną. Obrońcy życia informują, że w przyszłym tygodniu posłowie popierający zabijanie nienarodzonych podejmą próbę przyjęcia tego projektu i szybkiego skierowania go do głosowania w Sejmie.

Przepisy zakładają zniesienie kar za przeprowadzanie aborcji. Projekt Lewicy znosi je całkowicie w przypadku dzieci mających nie więcej niż 12 tygodni, co oznacza w praktyce aborcję na życzenie. Przyjęcie ustawy zniosłoby również kary za pomocnictwo w aborcji. 

Lekarz, pielęgniarka i położna nie poniosą kary także wtedy, kiedy “przerwanie ciąży jest następstwem zastosowania procedury medycznej potrzebnej do uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu kobiety ciężarnej”.

Przesłanka ta więc wskazuje (posługując się przykładem na zasadach hiperboli), że jeżeli przeprowadzona zostanie procedura medyczna polegająca np. na podaniu środków na uspokojenie pacjentce w zaawansowanej ciąży (czyli procedura potrzebna do uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu kobiety ciężarnej, gdyż długotrwały stres źle wpływa na zdrowie) i niebezpieczeństwo to nie ustanie (a pacjentka jest w depresji związanej np. z obawą o wychowanie dziecka) możliwe będzie dokonanie przerwania ciąży (niezależnie od stopnia jej zaawansowania) i nie będzie to stanowiło przestępstwa - informuje Fundacja Życie i Rodzina, która przeanalizowała projekt Lewicy.

Czytaj więcej: Cywilizacja śmierci dokonuje dehumanizacji na ogromną skalę. Jak zabija się nienarodzone dzieci? Poznaj okrutne metody aborcjonistów

Różaniec pod Sejmem. Protest przeciwko ustawom aborcyjnym

Sejm 11 lipca będzie obradował między innymi nad projektami dotyczącymi aborcji. Tego dnia Fundacja Życie i Rodzina planuje akcję protestacyjną przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Kaja Godek zachęciła wszystkich prawych Polaków do wzięcia udziału w proteście. Podczas niego zostanie odmówiony różaniec w intencji ochrony życia nienarodzonego.

11 lipca w sejmie będzie decydował się los nienarodzonych. Właśnie tego dnia będzie czytany i głosowany pierwszy z projektów aborcyjnych tzw. zniesienie karalności. Wszystkie ręce na pokład! Przyjdź na Różaniec o zatrzymanie aborcji i broń dzieci! Start godz. 10 00.

Protest pod Sejmem rozpocznie się o godzinie 11. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo