Poważna sytuacja w niemieckim szkolnictwie. Nauczyciele mają dosyć problemów. Uczniowie tracą kontrolę nad dziećmi imigrantów

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak podaje niemiecka regionalna rozgłośnia WDR, kryzys dotyka państwo niemieckie w różnych jego aspektach. Jednym z nich, jak się okazuje jest edukacja. Nauczyciele z Nadrenii Północnej-Westfalii skarżą się na różne problemy.

Jak podaje niemiecka regionalna rozgłośnia WDR, kryzys dotyka państwo niemieckie w różnych jego aspektach. Jednym z nich, jak się okazuje jest edukacja. W Nadrenii Północnej-Westfalii z pracy rezygnuje coraz więcej nauczycieli powodując zapaść.

W Nadrenii Północnej-Westfalii coraz więcej nauczycieli rezygnuje z pracy. O kolejne 16% więcej niż przed rokiem - podaje niemiecka rozgłośnia WDR.

Czytaj więcej: Dwa projekty obywatelskie skreślone z obrad. Bąkiewicz: W uśmiechniętej Polsce Hołowni nie ma miejsca na prawdę?

Nauczyciele skarżą się...na dzieci imigrantów

WDR opisuje konkretne przypadki, jak Manueli Kircheyer, która odeszła po przepracowaniu w zawodzie nauczycielki kilkunastu lat. 

Pewność, że w tej ogromnej liczbie dzieci, za którą jestem wyłącznie odpowiedzialna, w ogóle nie mogę temu dziecku pomóc. To bardzo wyczerpujące - powiedziała była nauczycielka Manuela Kircheyer.

Ilu nauczycieli musi jeszcze zrezygnować ze swojej wymarzonej pracy, aby rząd kraju związkowego zareagował - zapytała rzecznik ds. polityki szkolnej FDP Franziska Muller-Rech.

Nauczyciele jako powody rezygnacji podają nadmierne obciążenie pracą, zbyt duże klasy, problem z dziećmi imigrantów i rosnący problem z przemocą. Manuela Kirchmeyer została zaatakowana przez jedno z dzieci. Według danych WDR liczba rezygnacji nauczycieli w ciągu dziesięciu lat wzrosła trzykrotnie

 

Źródło: tysol.pl, wdr.de

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo