Były funkcjonariusz komunistycznych służb objął nadzór nad Muzeum Wojska Polskiego. Cenckiewicz złożył rezygnację. "Ktoś z tak załganym życiorysem staje na czele tak ważnej placówki"

0
0
0
Sławomir Cenckiewicz
Sławomir Cenckiewicz / Fot. Youtube

Profesor Sławomir Cenckiewicz i prof. Wiesław Wysocki złożyli rezygnację z zasiadania w Radzie Muzeum Wojska Polskiego. Zaprotestowali oni przeciwko gen. Bogusławowi Packowi, który został nowym dyrektorem muzeum. W czasach komunistycznych był funkcjonariuszem Wewnętrznej Służby Wojskowej.

Decyzją Podsekretarza Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Stanisława Wziątka nowym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego został we wtorek generał dywizji w stanie spoczynku, prof. dr gab. Bogusław Pacek.

W proteście wobec tej decyzji z zasiadania w Radzie Muzeum Wojska Polskiego zrezygnowali profesorowie Sławomir Cenckiewicz i Wiesław Wysocki, przewodniczący Rady. Napisali w tej sprawie list do szefa MON, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Czytaj więcej: Ministerstwo Edukacji walczy z historią? Chcą wykasować z pamięci Powstanie Wielkopolskie. Chwalebna postawa działaczy...Razem

Były funkcjonariusz komunistycznych służb objął nadzór nad ważnym muzeum

Do tej sprawy odniósł się w wywiadzie dla TV Republika prof. Sławomir Cenckiewicz. Ich zdaniem decyzja o mianowaniu gen. Packa dyrektorem muzeum jest skandaliczna oraz prowokacyjna. W czasach komunistycznych był on bowiem funkcjonariuszem Wewnętrznej Służby Wojskowej.

Podjęliśmy tę decyzję przeciwko temu, że gen. Pacek był funkcjonariuszem Wewnętrznej Służby Wojskowej, w Trójmieście, w latach 80. Został dyrektorem bardzo ważnej placówki, która jest bardzo istotna dla wojska, dla pamięci o orężu, tradycji polskiego oręża. Uważamy tę decyzję za jedną wielką prowokację. Po 35 latach od odzyskania niepodległości, gdy IPN piętnuje fakt współpracy z WSW, ktoś z tak załganym życiorysem staje na czele tak ważnej placówki - powiedział prof. Sławomir Cenckiewicz.

Podkreślił również, że funkcjonariusz, który służył w walce przeciwko prawdzie o mordzie w Katyniu, będzie miał do swojej dyspozycji między innymi Muzeum Katyńskie.

Na czele MWP stanął funkcjonariusz WSW, które zwalczało prawdę o Katyniu. Ten funkcjonariusz ma teraz pod sobą Muzeum Katyńskie - dodał.

Źródło: niezalezna.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo