W Niemczech powstanie największe centrum innowacji AI w Europie? Scholz: Chcemy korzystać z tej technologii

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W niemieckim mieście Heilbronn powstaje kampus technologiczny Innovation Park Artificial Intelligence (IPAI), który ma na celu rozwój sztucznej inteligencji. Ma to być europejska odpowiedź na Dolinę Krzemową.

  • Projekt kampusu rozwoju sztucznej inteligencji w Heilbronn przygotowało holenderskie studio architektoniczne MVRDV.
  • Powstaną m.in. kampus biznesowy, laboratoria, przestrzeń dla start-upów, mieszkania oraz restauracje i przedszkola.
  • Kanclerz Niemiec Olaf Scholz: Tutaj przeżywamy nowy początek: w tak ważnym dla naszej przyszłości temacie AI.
  • Zobacz także: Kryzys w Niemczech: strajk Związków Zawodowych powoduje braki w sklepach

Projekt kampusu rozwoju sztucznej inteligencji w Heilbronn przygotowało holenderskie studio architektoniczne MVRDV. Budynki mają zostać wpisane w okrąg, przez co Innovation Park Artificial Intelligence stanie się “widoczny nawet na zdjęciach satelitarnych”.

W ramach projektu powstaną m.in. kampus biznesowy, laboratoria, przestrzeń dla start-upów, mieszkania oraz restauracje i przedszkola. Przewidziano również miejsce na skatepark, tor sprinterski, trybuny i punkty widokowe, które mają znaleźć się na obwodzie koła o długości 1,2 km - czytamy na portalu propertydesign.pl.

Czytaj także: Rząd Morawieckiego zgodził się na kontrowersyjną daninę. Policz ile nowego podatku możesz zapłacić od swojego samochodu spalinowego

Projekt finansuje właściciel Lidla

Większość budynków ma mieć kształt prostokątów o wysokości ok. 27 m. Kampus finansuje m.in. Dieter Schwarz, właściciel Lidla i Kauflandu i najbogatszy Niemiec w historii.

Tutaj przeżywamy nowy początek: w tak ważnym dla naszej przyszłości temacie AI - napisał w mediach społecznościowych kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Dodał, że Heilbronn powstaje miejsce, w którym firmy, inwestorzy, nauka, start-upy i sektor publiczny mogą połączyć siły.

Dla mnie ważne jest to, że chcemy korzystać z tej technologii. Sztuczna inteligencja może pomóc w utrzymaniu naszej konkurencyjności i wzmocnieniu naszej suwerenności technologicznej - napisał Scholz na platformie X (dawniej Twitter).

Źródło: x, geekweek.interia.pl, propertydesign.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo