PiS jednak chce finansować in vitro? Müller: Ta kwestia pojawi się w Dekalogu Polskich Spraw

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że w tzw. Dekalogu Polskich Spraw znajdzie się kwestia in vitro. W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli opozycji do Koalicji Polskich Spraw.

  • Morawiecki powiedział, że w ciągu kilku dni przedstawi skład nowego rządu. Premier ma propozycję dla “nowych ugrupowań w Sejmie, która umożliwi na podstawie obiektywnych danych realizację ambitnych programów”.
  • Müller: W służbie zdrowia będzie projekt, który myślę będzie istotny z punktu widzenia tych osób, które chcą założyć rodzinę, które mają też problemy z tym, aby faktycznie mieć dzieci.
  • Wskazał też, że finalizowane są już rozmowy z kandydatami na ministrów, których premier zaprezentuje w najbliższych dniach.
  • Zobacz także: Michalik szokuje: Święto Niepodległości w rocznicę zwycięstwa opozycji lewicowo-liberalnej

Prezydent Andrzej Duda powierzył zadanie stworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Jeżeli ta misja nie uda się politykowi Prawa i Sprawiedliwości, to wówczas do gry przystąpi opozycja, na której samym szczycie rządu ma stanąć Donald Tusk.

Morawiecki powiedział, że w ciągu kilku dni przedstawi skład nowego rządu. Premier ma propozycję dla “nowych ugrupowań w Sejmie, która umożliwi na podstawie obiektywnych danych realizację ambitnych programów”. Polityk przedstawił Dekalog Polskich Spraw, czyli zbiór postulatów, które - według niego - są “spójne z programami i planami różnych ugrupowań w Sejmie”.

Zaznaczył, że nie będzie to “rząd PiS”, ale “rząd ponadpartyjny, pozapartyjny, rząd równowagi”.

Zwrot PiS w stronę in vitro?

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Trójki Polskiego Radia zapowiedział, że w Dialogu może znaleźć się kwestia in vitro.

Tam są propozycje, które częściowo się pokrywają z tymi, które są wspólne dla PiS i wspólne dla niektórych partii opozycyjnych aktualnie. Nie chcę wyprzedzać tego, ale też np. w służbie zdrowia będzie projekt, który myślę będzie istotny z punktu widzenia tych osób, które chcą założyć rodzinę, które mają też problemy z tym, aby faktycznie mieć dzieci. Można tak szeroko powiedzieć, że pojawi się kwestia in vitro - powiedział Müller.

Wskazał też, że finalizowane są już rozmowy z kandydatami na ministrów, których premier zaprezentuje w najbliższych dniach.

Zdaniem obrończyni życia Kai Godek, Morawiecki tak bardzo chce zostać premierem, że “planuje kusić potencjalnych koalicjantów życzliwym podejściem do sztucznego rozrodu ludzi in vitro”. Pro-liferka wskazała, że “in vitro nierozerwalnie łączy się z aborcją”.

Czytaj także: Libertarianin i przeciwnik aborcji wygrał wybory prezydenckie w Argentynie

Co jeszcze jest w Dekalogu Polskich Spraw?

W Dekalogu Polskich Spraw znajdują się między innymi takie kwestie jak: dobrowolny ZUS, płatność VAT po opłaceniu faktury i wydłużenie vacatio legis dla spraw podatkowych do ośmiu miesięcy. Morawiecki zapowiedział też “kontynuację inwestycji rozwojowych”, czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego, terminala kontenerowego w Świnoujściu czy budowy elektrowni atomowych.

Źródło: x.com, 300polityka.pl, fronda.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo