Red. Maciejewski o Tusku: Być może ma tylko przeczekać rok, uciąć Polsce pazury i wrócić znowu do Brukseli

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Albert Zawada

W Brukseli planuje się ograniczenia polityczne dla takich państw jak Polska z możliwością nakładania sankcji finansowych, a u nas jest infantylny festyn Szymona Hołowni i polityków Platformy Obywatelskiej - stwierdził dziennikarz i publicysta tygodnika “Sieci” red. Jakub Maciejewski.

  • Za nami dwa dni pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji i Senatu XI kadencji. Red. Jakub Maciejewski na antenie Radia Maryja nie ocenił pozytywnie poziomu obrad.
  • Stwierdził, że Tusk to osoba wokół, której “skupiają się też niejawne, nietransparentne interesy III RP” i wpływy niemieckie.
  • Zdaniem dziennikarza media takie jak TVN nie będą informować o działaniach polityków liberalno-lewicowych rozbiegających się z ich wcześniejszymi deklaracjami.
  • Zobacz także: Religia w szkołach. Jaki procent uczniów w roku szkolnym 2023/2024 uczęszcza na lekcje religii?

Za nami dwa dni pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji i Senatu XI kadencji. Red. Jakub Maciejewski na antenie Radia Maryja nie ocenił pozytywnie poziomu obrad.

Maciejewski: Prymitywna pałka na patriotów i konserwatystów

Z jednej strony TVN-owski showman zabawia swoich sympatyków gładkimi słówkami i zapowiada, że zrobi własny podcast, (…), a z drugiej nie wybrano marszałek Witek do Prezydium Sejmu, bo im się nie podoba ten kandydat Prawa i Sprawiedliwości. To jest dwuczłonowość i manicheizm tej polityki: z jednej strony uśmiechy i słodkie słówka, a z drugiej strony prymitywna pałka na patriotów i konserwatystów - powiedział dziennikarz.

Red. Maciejewski zwrócił uwagę na małą aktywność lidera PO Donalda Tuska podczas posiedzenia. 

Zarówno jego niezabieranie głosu, jak i mina - zniecierpliwienie, politowanie dla funkcji parlamentarzysty - są zgodne z tym, co kiedyś powiedział do TVN-owskiej dziennikarki, Agaty Adamek (nie wiedząc, że jest to transmitowane przez aplikację internetową na żywo), że bardzo nie chce zostać posłem, że jego obrzydza perspektywa, że znowu będzie musiał siedzieć w ławach poselskich - powiedział na antenie radia. 

Zaznaczył jednocześnie, że Tusk to osoba wokół, której “skupiają się też niejawne, nietransparentne interesy III RP” i wpływy niemieckie. Jego zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że lider PO wrócił, aby ukrócić działania mające na celu dalszy rozwój Polski.

Być może ma tylko przeczekać rok, uciąć Polsce pazury i wrócić znowu do Brukseli - stwierdził red. Maciejewski.

Czyta także: Polska dostanie 550 mln euro zaliczki. Na pieniądze z KPO trzeba jeszcze poczekać

Narracja uśmiechniętej Polski

Zdaniem dziennikarza media takie jak TVN nie będą informować o działaniach polityków liberalno-lewicowych rozbiegających się z ich wcześniejszymi deklaracjami.

Pozwolą toczyć się narracji festynowej, wesołej, uśmiechniętej Polski, a nie będą mówić o zaciśniętej pięści. Oczywiście cynizm polityków liberalno-lewicowych, to, że ich deklaracje często rozbiegają się z czynami, znamy od dawna - stwierdził redaktor. 


 

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo