Wspieraj wolne media

Kulturkampf 2.0 - świat kontra chrześcijanie. Organizatorzy zapraszają na spotkanie. Trwają zapisy

4
3
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Już w najbliższą sobotę 13. kwietnia o godzinie 10, podczas Targów Książki Katolickiej odbędzie się konferencja "Kulturkampf 2.0 - Świat kontra chrześcijanie", w której wezmą udział różni goście. Wygłoszą oni swoje referaty na temat prześladowań chrześcijan.

  • W sobotę 13. kwietnia podczas Targów Książki Katolickiej odbędzie się konferencja "Kulturkampf 2.0 - Świat kontra chrześcijanie".
  • Podczas tego wydarzenia swoje referaty przedstawią znani w Polsce goście.
  • Konferencja ta będzie poruszała zagadnienie prześladowań chrześcijan na świecie.
  • Zobacz także: Założyciel OKO Press następcą prof. Żaryna. Instytut zmieni nazwę?

Już w najbliższą sobotę 13. kwietnia o godzinie 10, podczas Targów Książki Katolickiej odbędzie się konferencja "Kulturkampf 2.0 - Świat kontra chrześcijanie", w której wezmą udział: Marek Jurek, Johannes de Jong, Grzegorz Górny i Agnieszka Marianowicz-Szczygieł.

Przedstawieni goście wygłoszą referaty pod wskazanymi tematami:

  • Agnieszka Marianowicz-Szczygieł: "Represje wobec chrześcijan na froncie kulturowym"
  • Marek Jurek: "Opinia katolicka: warunek solidarności rzeczypospolitej i praw narodów Europy"
  • Johannes de Jong z Holandii: "W kierunku skuteczniejszej polityki przeciwko prześladowaniom chrześcijan"
  • Grzegorz Górny: "Pełzająca rewolucja semantyczna"

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Po więcej, szczegółów organizatorzy zapraszają pod wskazany adres.

Czytaj więcej: Jan Żaryn odwołany z funkcji dyrektora Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Sienkiewicz: "Na środowiska ekstremistyczne instytut przepompował miliony złotych"

Prześladowanie chrześcijan na świecie

Jak odnotowuje przygotowująca coroczne zestawienia organizacja Open Doors, prześladowania chrześcijan nasilają się. Jedynie w ubiegłym roku z powodu swojej wiary w Chrystusa życie straciło co najmniej 5621 osób. Oznacza to, że liczba zabitych chrześcijan wzrosła w ciągu pięciu ostatnich lat blisko dwukrotnie (w 2018 r. było to 3066 osób). Również blisko dwukrotnie zwiększyła się liczba krajów, w których wyznawcy Chrystusa doświadczają najwyższego stopnia represji i prześladowań. Zagrożony nimi jest co siódmy chrześcijanin, czyli ok. 312 mln wiernych.

Przemoc wobec chrześcijan, choć nie przybierająca drastycznych form, to dotyka również krajów rozwiniętych i w większości chrześcijańskich. Jak podał na zakończenie roku raport przygotowany przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w 35 uwzględnionych krajach członkowskich OBWE doszło łącznie do 840 aktów nienawiści wobec chrześcijan. Według tego samego dokumentu w latach 2016-2019 ich liczba oscylowała pomiędzy 400 a 600. We wspomnianej wyżej liczbie zawiera się 52 przypadki przemocy fizycznej, 55 przypadków gróźb oraz 733 ataki przeciwko mieniu.

Również w Polsce, gdzie jako katolicy deklaruje się przeszło 71 proc. mieszkańców, doszło do 82 aktów tego rodzaju. Z raportu na temat postaw antykatolickich w Polsce, który przedstawił w ubiegłym roku dr Jarosław Przeperski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wynika, że 22 proc. polskich katolików czuło pewne obawy związane z ujawnieniem swojej przynależności religijnej, a prawie 32 proc. czuło potrzebę zachowania jej w tajemnicy. Prawie 45 proc. z nich nie czuje swobody w ujawnianiu swojej wiary katolickiej.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
3
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo