Wspieraj wolne media

Szokujące zachowanie rabina w Jedwabnem. Próbował rzucić się na Polaka

0
0
2
Screen
Screen / Fot. X/wRealu24.tv

W Jedwabnem uczczono w środę 83. rocznicę mordu Żydów w tej miejscowości. W uroczystościach brał udział rabin Michael Schudrich, który usłyszał niewygodną prawdę i zszokował wielu swoim zachowaniem.

  • Dziś przypada 83. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem, w uroczystościach wzięli udział m.in. ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.
  • Na miejscu obecny był też dziennikarz telewizji wrealu.tv Marcin Rola.
  • W mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym pyta rabina Michaela Schudricha o kwestie wznowienia ekshumacji przerwanych na polecenie polskiego rządu w 2001 roku, po apelach ze strony społeczności żydowskiej. Schudrich jednak nie odpowiadał.
  • Zobacz także: Berlin zaoferował polskim ofiarom niemieckich zbrodni odszkodowanie? Tego nie podano do wiadomości publicznej

Dziś przypada 83. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem, w uroczystościach wzięli udział m.in. ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. Do Jedwabnego udał się również Robert Bąkiewicz, prezes partii Niepodległość, który przekonuje, że “dziś część środowisk żydowskich wykorzystuje zbrodnię w Jedwabnem do oczerniania Polski i Polaków”.

Jedziemy tam oddać pamięć pomordowanym, ale również walczyć o prawdę historyczną - napisał na platformie X. 

Pytanie o ekshumacje bez odpowiedzi

Na miejscu obecny był też dziennikarz telewizji wrealu.tv Marcin Rola. W mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym pyta rabina Michaela Schudricha o kwestie wznowienia ekshumacji przerwanych na polecenie polskiego rządu w 2001 roku, po apelach ze strony społeczności żydowskiej. Schudrich jednak nie odpowiadał.

Może zapytaj, kiedy przestaną mordować w Palestynie niewinnych ludzi (...) każdy człowiek ma prawo do życia, szczególnie niewinne dzieci - powiedział w pewnym momencie jeden z mężczyzn.

Czytaj także: Poseł PiS: To poważne zaniedbanie wszystkich naszych rządów. "Dlaczego to tolerujemy?"

Rabin próbuje rzucić się na Polaka

Kwestia walk w Strefie Gazy najwidoczniej zdenerwowała rabina. Schudrich zaczął rzucać się w stronę mężczyzny, został powstrzymany przez własnych ochroniarzy. 

Czy Żydzi w tym symbolicznym miejscu wolą pielęgnować kłamstwa i odrzucają konfrontację z prawdą? Skąd my to znamy… - skomentował Bąkiewicz.

 

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo