Wspieraj wolne media

Bąkiewicz: Musimy pilnować własnych interesów, pamięci historycznej i prawdy. A prawda jest taka, że Niemcy zamordowali tam Żydów

1
0
0
Robert Bąkiewicz
Robert Bąkiewicz / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Dziś część środowisk żydowskich wykorzystuje zbrodnię w Jedwabnem do oczerniania Polski i Polaków - napisał w mediach społecznościowych prezes partii Niepodległość, Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz poinformował, że jest w drodze do Jedwabnego, “miejsca niemieckiej zbrodni na miejscowych Żydach dokonanej w czasie II WŚ”. 

Jedziemy tam oddać pamięć pomordowanym, ale również walczyć o prawdę historyczną - napisał na platformie X. 

Bąkiewicz: Musimy pilnować prawdy historycznej

Prezes partii Niepodległość zaznaczył, że obecnie część środowisk żydowskich wykorzystuje ten pogrom do oczerniania Polaków.

To haniebne, że wykorzystuje się tragiczną śmierć ludzi dla politycznych korzyści i robi się z tego biznes - dodał.

Bąkiewicz do wpisu dodał również wideo, w którym zaznaczył, że pogrom w Jedwabnem to zbrodnia niemiecka.

Musimy pilnować własnych interesów, pamięci historycznej i prawdy. A prawda jest taka, że Niemcy zamordowali tam Żydów - zaznaczył.

"Powrót do Jedwabnego" - tylko w TVMN

W środę 10 lipca o godzinie 21:10 na kanale 55, w TV Media Narodowe odbędzie się premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego". To dzieło jest obecnie piętnowane przez największe stacje telewizyjne, które nie chcą pokazać prawdy o niemieckiej zbrodni.

Zbrodnia w Jedwabnem 

Historyk prof. Marek Jan Chodakiewicz w 2021 r. w “DoRzeczy” napisał, że to Niemcy dokonali masowego mordu w Jedwabnem.

Ustaliliśmy to w ramach żmudnych, wieloletnich badań, których pokłosiem jest dwutomowy zestaw dokumentów publikowany obecnie jako “Jedwabne. Historia prawdziwa: Zbrodnia z 10 lipca 1941 r”., tom I: “Śledztwo, przebieg, sprawcy, rekonstrukcja”, tom II: „Dokumenty” (Warszawa: Veritatis Splendor, 2021). Książka ta oparta jest na wszystkich dostępnych źródłach pierwotnych zgromadzonych w archiwach państwowych, prywatnych i innych. Jest kontynuacją naszych wcześniejszych badań i publikacji dotyczących tej zbrodni - napisał historyk.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo