Strefa Czystego Transportu we Wrocławiu. Torz: Na "konsultacje" wpuszczane były tylko wybrane osoby

1
1
3
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Maciej Kulczyński

We Wrocławiu podobno gruba awantura związana z wprowadzaniem Stref Czystego Transportu - napisał dziennikarz Marcin Torz. Krzysztof Bosak z Konfederacji stwierdził, że podziękowania w tej sprawie powinny być kierowane do premiera Mateusza Morawieckiego.

  • Od lipca 2024 r. do wielu dzielnic Warszawy nie wjadą samochody z silnikiem Diesla starszym niż 13 lat i benzynowym starszym niż 22 lata.
  • Podobne rozwiązania forsują władze Wrocławia. Stowarzyszenie WIR Masz Głos skierowało list otwarty do prezydenta miasta.
  • Torz: Dochodzą mnie słuchy, że na “konsultacje” z mieszkańcami wpuszczane były tylko wybrane osoby, a spotkanie ochraniała straż miejska. Brzmi jak wariactwo.
  • Zobacz także: Anna Wendzikowska potrzebuje "40-50 tys. zł miesięcznie na życie". Internautka: Nie jest pani wstyd?

Coraz więcej miast w Polsce chce wprowadzenia tzw. Strefy Czystego Transportu (SCT). Od lipca 2024 r. do wielu dzielnic Warszawy nie wjadą samochody z silnikiem Diesla starszym niż 13 lat i benzynowym starszym niż 22 lata. Podobnie sytuacja ma wyglądać w Krakowie.

SCT w założeniu ma zmniejszyć ilość zanieczyszczeń pochodzących z ruchu drogowego, chodzi głównie o spaliny ze starszych silników Diesla.

To rozwiązanie, pod płaszczykiem ekologii, jest w gruncie rzeczy dyskryminacją osób najgorzej zarabiających, osób, które są gorzej uposażone finansowo. Jeżeli kogoś nie będzie stać na nowy samochód, jest skazywany tym rozwiązaniem na rezygnację z tego środka transportu - stwierdził wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Torz: Spotkanie ws. SCT ochraniała straż miejska

Dziennikarz Marcin Torz napisał w mediach społecznościowych, że podobne rozwiązania forsowane są we Wrocławiu. 

Dochodzą mnie słuchy, że na “konsultacje” z mieszkańcami wpuszczane były tylko wybrane osoby, a spotkanie ochraniała straż miejska. Brzmi jak wariactwo - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

Do wpisu dołączył również list otwarty stowarzyszenia WIR Masz Głos w sprawie Stref Czystego Transportu, w którym podkreślono, że Wrocław ani żadne inne miasto w Polsce nie ma obowiązku wprowadzenia takich stref.

Po drugie, zdecydowanie protestujemy przeciwko sposobowi prowadzenia konsultacji społecznych w sprawie utworzenia stref czystego transportu - czytamy w liście do prezydenta Wrocławia.

Czytaj także: Premier Morawiecki: Przeanalizowaliśmy oferty konkurentów i stworzyliśmy Dekalog Polskich Spraw

Bosak: Podziękowania proszę wysyłać dla rządu Morawieckiego

Podziękowania proszę wysyłać dla rządu Morawieckiego - to on dał samorządom ustawowe narzędzie do ograniczenia możliwości przemieszczania się Polakom, którzy nie są tak bogaci jak on i jeżdżą normalnymi, sprawnymi, ale starszymi autami. I nie był to przypadek bo ten sam rząd również w KPO zadeklarował zmniejszanie mobilności indywidualnej Polaków - napisał Krzysztof Bosak z Konfederacji. 

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo