Protest rolników w Warszawie. Relacja na żywo! Zobacz jak rolnicy walczą o polską żywność i suwerenność

2
0
5
Protest rolników w Warszawie
Protest rolników w Warszawie / Fot. X/Tomasz Kalinowski

We wtorek przed południem rozpoczął się główny protestów rolników. Pod hasłem "Gwiaździsty marsz na stolicę" rolnicy poszli na Warszawę. Zgodnie z dotychczasowymi postulatami, domagają się ograniczenia importu produktów rolnych z Ukrainy.

We wtorek przed południem rozpoczął się główny protestów rolników. Pod hasłem "Gwiaździsty marsz na stolicę" rolnicy poszli na Warszawę. Zgodnie z dotychczasowymi postulatami, domagają się ograniczenia importu produktów rolnych z Ukrainy i wycofania się polskiego rządu z unijnego Zielonego Ładu. 

Pod Pałacem Kultury i Nauki protestujący rolnicy odśpiewali Hymn Polski.

Pojawiły się również transparenty przeciwko rządom Donalda Tuska.

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki zauważył na uboczu przygotowany przez polskie służby pojazd opancerzony dla sił porządkowych z użyciem przymusu bezpośredniego.

 Jeden z demonstrantów wyjaśnia, czemu odbywa się protest rolników.

Protestujący rolnicy zebrali się pod gmachem polskiego parlamentu, gdzie grupa przedstawicieli odbędzie rozmowy z Marszałkiem Szymonem Hołownią.

Delegację rolników przywitał między innymi Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Czytaj więcej: Ktoś rozsypał zboże w Kotomieżu. Ukraińskie władze nie kryją oburzenia. Bąkiewicz odpowiada "zmartwionemu" ambasadorowi Ukrainy

Czy dojdzie do spotkania z Premierem Donaldem Tuskiem?

Protestujący rolnicy bardzo chcieliby spotkać się z Premierem Donaldem Tuskiem, aby przedstawić swoje żądania i dojść do porozumienia, jednakże szef polskiego rządu ma już zaplanowaną wcześniej podróż na szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Prawdopodobnie z delegacją rolników spotka się przedstawiciel Kancelarii Premiera.

Najprawdopodobniej pewnym punktem będzie spotkanie z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Zarówno na jego ręce, jak i kogoś z KPRM rolnicy zamierzają złożyć petycje - a w nich konkretne postulaty dotyczące m.in. Zielonego Ładu.

Chcemy odejścia od wszelkich kar, bo rolnicy boją się, że przy bezpośrednich płatnościach, które system wprowadził, mogą nie wypełnić wielu rzeczy nie z ich winy i odstąpić od ugorowania - mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo