Obrońcy życia zwracają się o poszanowanie podstawowych ludzkich praw i aktywną ochronę nienarodzonych dzieci

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Człowiek w każdej fazie życia ma prawo być akceptowany, a próby jego eliminacji ze społeczności ludzkiej w pierwszej fazie jego życia, budzą nasz jednoznaczny sprzeciw - napisała w oświadczeniu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

  • 13 listopada br. Klub Lewicy złożył w Sejmie projekty przeciwne ochronie dziecka poczętego oraz gwarantujące możliwość jego eliminacji do 12 tygodnia życia.
  • Obrońcy życia zwracają się o poszanowanie podstawowych ludzkich praw, życzliwość wobec dzieci w prenatalnej fazie życia i aktywną ich obronę.
  • W dokumencie przywołano aktualne badania CBOS dotyczące stosunku Polaków do aborcji, z których wynika, że większość badanych (65 proc.) nie akceptuje przerywania ciąży z powodu trudnej sytuacji materialnej lub osobistej kobiety.
  • Zobacz także: Prof. Legutko: Unia Europejska chce przejąć zdrowie jako swoją kompetencję. Jest to absurd

Obrońcy życia sprzeciwiają się twierdzeniu jakoby swoboda decyzji kobiet o aborcji farmakologicznej i chirurgicznej była poglądem większości Polaków.

13 listopada Lewica złożyła dwa projekty ustaw w Sejmie. Pierwszy dotyczy wprowadzenia aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Drugi projekt zakłada depenalizację aborcji i pomocy w zabiciu nienarodzonego dziecka.

Obrońcy życia: Opinia większości nie jest konieczna dla poszanowania praw człowieka

Środowiska popierające takie propozycje twierdzą, że za nimi opowiada się większość społeczeństwa. Chociaż opinia większości nie jest konieczna dla poszanowania praw człowieka, gdyż przysługują one każdemu z uwagi na jego ludzką godność, jednak powoływanie się na nieistniejącą większość jest nieprawdą i manipulacją - czytamy w oświadczeniu.

W dokumencie przywołano aktualne badania CBOS dotyczące stosunku Polaków do aborcji, z których wynika, że większość badanych (65 proc.) nie akceptuje przerywania ciąży z powodu trudnej sytuacji materialnej lub osobistej kobiety, a 69 proc. sprzeciwia się aborcji na życzenie, gdy kobieta po prostu nie chce mieć dziecka. Przeciwna tym poglądom jest mniejszość: od 18-21 proc. badanych.

Zwracamy się do Wszystkich, o poszanowanie podstawowych ludzkich praw, życzliwość wobec dzieci w prenatalnej fazie życia i aktywną ich obronę, a także o niekrzywdzenie kobiet, które za aborcję zapłacą cierpieniem i wieloma długoterminowymi powikłaniami - napisała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Czytaj także: PiS jednak chce finansować in vitro? Müller: Ta kwestia pojawi się w Dekalogu Polskich Spraw

Poseł Polski 2050 ws. aborcji: Mam plan, jak ominąć weto w 4 krokach

Joanna Mucha z Polski 2050 w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”, która została opublikowana w poniedziałek, zadeklarowała, że większość jej koleżanek i kolegów deklaruje poparcie dla ustawy aborcyjnej. Przedstawia też plan, jak ominąć weto w 4 krokach. 

Skoro wiemy, że prezydent odrzuci ustawy dotyczące aborcji, przypomnijmy mu jego własną, która utknęła w sejmowej zamrażarce. Raczej nie zawetuje swojego projektu. Rozegrajmy to dobrze, w czterech krokach - powiedziała.

Stwierdziła, że Polacy są za liberalizacją prawa aborcyjnego, co pokazują badania i wyniki wyborów oraz to, że tak licznie poszli na czarne marsze w 2020 r.

Źródło: pro-life.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo