Bąkiewicz: Sytuacja demograficzna w Polsce jest katastrofalna, tymczasem Lewica zgłasza projekty legalizacji mordowania nienarodzonych

47
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Rafał Guz

Były prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz zwrócił uwagę na niski współczynnik dzietności, który w wielu aspektach jest zagrożeniem dla Polski, tymczasem Lewica przyszła do Sejmu z dwoma projektami ustaw dot. aborcji.

W sytuacji katastrofy demograficznej Polski zagrażającej jej bezpieczeństwu, rozwojowi gospodarczemu i wydolności systemu emerytalnego, gdy trzeba zrobić wszystko, by rodziło się znacznie więcej dzieci, tak aby pokolenie dzieci co najmniej zastępowało pokolenie rodziców, polityczni spadkobiercy komunizmu zgłaszają projekty legalizacji mordowania nienarodzonych Polaków - napisał Robert Bąkiewicz w mediach społecznościowych.

Zdaniem byłego prezesa Marszu Niepodległości “to przejaw zarówno zaciekłej wrogości postbolszewi wobec naszego narodu, jak i diabolicznej deprawacji umysłowej i moralnej”.

Lewica składa dwa projekty ustaw ws. aborcji

Kwestia legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży nie znalazła się w zapisach umowy koalicyjnej, którą w piątek podpisali liderzy KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Politycy mieli w tej sprawie pewne rozbieżności.

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji klub Lewicy złoży dwa projekty ustaw dotyczących aborcji. Katarzyna Kotula stwierdziła, że to wypełnienie obietnicy złożonej podczas niedawnego posiedzenia Rady Krajowej Nowej Lewicy. 

Przychodzimy dziś do Sejmu z dwoma projektami ustaw: z projektem liberalizacji prawa aborcyjnego, który jest de facto spełnieniem naszych obietnic wyborczych. Legalna, bezpieczna, darmowa i dostępna aborcja do 12. tygodnia bez podawania przyczyny, w tym także aborcja farmakologiczna - powiedziała.

Czytaj także: Prezydent w orędziu zaapelował, aby każdy klub parlamentarny miał przedstawiciela w Prezydium Sejmu

Ochrona osób, które pomagają w zabiciu dziecka

Drugi projekt zakłada depenalizację aborcji i pomocy w dokonaniu zabiegu usunięcia dziecka z łona matki. Jak przekazała Anna Maria Żukowska, ten projekt jest zmodyfikowany względem poprzedniego, który znalazł się w Sejmie starej kadencji. 

W nim chodzi o to, żeby (…) ktokolwiek, kto pomaga w aborcji potrzebującej osobie będącej w ciąży, nie był ciągany po sądach i wsadzany do więzienia. Chodzi o to, żeby także zdjąć ten lęk z lekarzy, żeby nie bali się ratować kobiet, które potrzebują aborcji - powiedziała Żukowska.

Źródło: x, dorzeczy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
47
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo