Wspieraj wolne media

Nowa większość Sejmowa złożyła projekt ustawy o in vitro. Posłowie w najbliższym czasie przyjrzą się ustawie. Konfederacja zachowa neutralność? Wipler: "Każdy będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem"

0
0
0
Poseł Konfederacji Przemysław Wipler
Poseł Konfederacji Przemysław Wipler / Fot. Twitter/X

W czwartek przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej poinformowały, że zebrano pół miliona podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ws. refundacji procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro. Projekt ten został złożony w Sejmie. W imieniu Konfederacji wypowiedział się poseł Przemysław Wipler.

W czwartek przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej poinformowały, że zebrano pół miliona podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ws. refundacji procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro. Projekt został złożony w Sejmie.

67 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn opowiada się za tym, aby państwo finansowało parom in vitro, wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek United Surveys dla DGP i RMF FM.

O tę sprawę został zapytany poseł Konfederacji Przemysław Wipler. W odpowiedzi redaktor TV Media Narodowe Michał Jelonek usłyszał, że posłowie tej formacji będą mieli wolną rękę w czasie głosowania.

Każdy będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem, ale zakładam, że zdecydowana większość będzie przeciwna - powiedział poseł Konfederacji Przemysław Wipler.

Czytaj więcej: Biejat z Lewicy: Niestety nie udało się uzyskać finansowania tych projektów, na których zależało nam najbardziej

Lewica składa dwa projekty ustaw ws. aborcji

Kwestia legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży nie znalazła się w zapisach umowy koalicyjnej, którą w piątek podpisali liderzy KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Politycy mieli w tej sprawie pewne rozbieżności.

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji klub Lewicy złoży dwa projekty ustaw dotyczących aborcji. Katarzyna Kotula stwierdziła, że to wypełnienie obietnicy złożonej podczas niedawnego posiedzenia Rady Krajowej Nowej Lewicy. 

Przychodzimy dziś do Sejmu z dwoma projektami ustaw: z projektem liberalizacji prawa aborcyjnego, który jest de facto spełnieniem naszych obietnic wyborczych. Legalna, bezpieczna, darmowa i dostępna aborcja do 12. tygodnia bez podawania przyczyny, w tym także aborcja farmakologiczna - powiedziała.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo