Jabłońska nie miała nic przeciwko jedzeniu psów. Tumanowicz: Nie wystartuje z list Konfederacji

1
0
14
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Natalia Jabłońska nie wystartuje z list Konfederacji. W programie Konfederacji nie ma i nigdy nie było znoszenie zakazu uboju psów na mięso. Zajmijmy się w kampanii poważnymi tematami - napisał w mediach społecznościowych szef sztabu Konfederacji Witold Tumanowicz.

Jabłońska miała się ubiegać o mandat posła z ostatniego miejsca listy w Koninie. Kilka dni temu działacz Konfederacji i Ruchu Narodowego Piotr Cezary Lisiecki napisał w mediach społecznościowych informacyjnie o tym, że “ubój psów i zakaz handlu ich mięsem wprowadzono w 1986 roku”.

Na to odpowiedziała Natalia Jabłońska, członek partii Grzegorza Brauna. Była już kandydatka Konfederacji stwierdziła, że “niepotrzebnie”, “mięso to mięso”, dodała.

W piątek szef sztabu Konfederacji Witold Tumanowicz poinformował, że Jabłońska nie wystartuje z list ugrupowania. 

Czytaj także: Budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Niemcy liczą na Bałtyckie S.O.S.

Sośnierz wypowiedział się w podobnym tonie

O te kontrowersyjne słowa został zapytany w środę Dobromir Sośnierz. Poseł Konfederacji i jej kandydat nie miał nic do zarzucenia Jabłońskiej.

Ja też tak uważam, że nie jest pies w niczym lepszy od krowy. To takie tylko nasze przyzwyczajenie. Nie uważam, że powinno regulować nasze uczucia wobec zwierząt - stwierdził.

Dodał, że nie widzi “różnicy moralnej między psem a krową”.

Czytaj także: Rabini z USA ws. reparacji: Z moralnego punktu widzenia, polskie żądania wymagają rozwiązania

Szostak wystartuje z Lewicą

Do zmian na listach wyborczych doszło również w KO. Polsko-białoruska aktywistka Jana Szostak miała startować w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Straciła jednak szansę, kiedy powiedziała, że jest za aborcją do końca ciąży. W czwartek start zaproponowała jej Lewica.

Opozycja demokratyczna ma obowiązek stać po stronie kobiet i dzisiaj kwestia aborcji jest kwestią po stronie opozycji, jeśli chodzi o jej rozwiązanie - stwierdził współprzewodniczący ugrupowania Robert Biedroń.

Dodał, że Lewica “zawsze była, jest i będzie po stronie kobiet” i zaznaczył, że “z dumą” przyjmą Szostak na swoje listy.

Źródło: x, tvn24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo