Wspieraj wolne media

Szefowie MSZ Włoch, Słowenii i Chorwacji: Konieczne jest wzmocnienie wspólnych patroli granicznych i walka z przemytnikami migrantów

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube

Szefowie MSZ Włoch, Słowenii i Chorwacji zobowiązali się do walki z przemytnikami migrantów. Zwrócili również uwagę na wzmocnienie wspólnych patroli granicznych.

W poniedziałek spotkali się szefowie MSZ Włoch, Słowenii i Chorwacji w Ankonie. Wspólne zobowiązali się do walki z przemytnikami migrantów, by nie dopuścić do następnych tragedii na morzu i ograniczyć nielegalną imigrację. Zaapelowali również do partnerów z UE o kolejne kroki na rzecz rozwiązania kryzysu migracyjnego.

Wzmocnienie wspólnych patroli granicznych

Szefowa MSZ Słowenii, wicepremier Tanja Fajon, zwróciła uwagę na rosnącą liczbę migrantów, którzy przybywają szlakiem bałkańskim. Uczestnicy trójstronnego spotkania we włoskim mieście wskazali na istotną sprawę, jaką jest wzmocnienie wspólnych patroli granicznych. Zaznaczyli, że konieczne jest również ułatwienie odsyłania osób, które nielegalnie przekroczyły granice do państwa, z którego przybyły.

We wspólnym dokumencie stwierdzili również, że istotna jest współpraca w walce z międzynarodowymi grupami przestępczości, które parają się m.in. przemytem migrantów i handlem ludźmi.

Czytaj także: Premier Holandii odchodzi z polityki. Wcześniej podał się do dymisji z powodu sporu o imigrantów

Przemyt ludzi generuje patologie

Wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” zaznaczył, że UE miała świadomość, iż pozostawiając otwarte granice, umożliwia przestępcom bogacenie się. Dodał, że Polska alarmowała, czym skończy się polityka otwartych granic.

Pokazaliśmy też, że da się skutecznie bronić granicy. A działaliśmy w sytuacji dużo trudniejszej, bo naszym  przeciwnikiem były nie tylko międzynarodowe mafie, ale też służby specjalne Białorusi i Rosji - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Polityk dodał, że problem nielegalnej imigracji generuje wiele patologii. Do Europy dostają się ludzie, którzy chcą prowadzić działalność przestępczą i terrorystyczną, ale dużym problemem jest również handel ludźmi.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo