Suwerenna Polska domaga się sprawiedliwości. "Złożymy wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrz Alkmaar"

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X/Piotr Kamieniecki

Nie milkną echa skandalu, do jakiego doszło po meczu AZ Alkmaar - Legia Warszawa. Suwerenna Polska poinformowała, że złożymy wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrz Alkmaar Anję Schouten.

5 października, po meczu holenderskiego Az Alkmaar z Legią Warszawa w 2. kolejce fazy grupowej Ligii Konferencji Europy doszło do skandalu. Josue i Radovan Pankov zostali zatrzymani przez policję. Polscy dziennikarze przekazali, że holenderscy funkcjonariusze i ochrona byli agresywni wobec piłkarzy i działaczy klubu. Prezes Legii Dariusz Mioduski był przez nich szarpany, a później został uderzony w twarz.  

Burmistrz Anja Schouten otwarcie oskarżyła kibiców i piłkarzy Legii twierdząc, że to oni zmusili służby porządkowe do takich reakcji.

Reakcja polskich władz

Poseł Dariusz Olszewski razem z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą złożą wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez panią burmistrz Alkmaar - poinformowała w mediach społecznościowych Suwerenna Polska.

Jeszcze wcześniej Patryk Jaki, europoseł PiS, poinformował, że złoży wniosek w Parlamencie Europejskim o pilną debatę w sprawie naruszenia praworządności przez Holandię.

W środę klub Legia Warszawa opublikował około 30-minutowy film dotyczący skandalu w Alkmaar. Są tam wypowiedzi osób, które spotkały się z agresją ze strony holenderskich służb oraz nagrania z miejsca zdarzenia. W filmie wypowiada się też europoseł PO Andrzej Halicki, który również został wtedy zaatakowany. 

Czytaj także: Lewandowski popiera Donalda Tuska? Jest oficjalne wytłumaczenie polskiego napastnika. "Mogłem ja albo moja córka przypadkowo coś nacisnąć"

Burmistrz blokuje swoje konto dla Polaków?

Anja Schouten prowadzi swój profil na portalu X (dawniej Twitter), jednak po wspomnianym filmie nastąpiła tam zmiana. Burmistrz ukryła swoje konto i dostęp do niego mają teraz tylko wybrane osoby.

Polscy internauci zauważyli, że ludzie z naszego kraju nie mają żadnych szans, aby dostać dostęp do prywatnego profilu. To jednak nie wszystko, bo Anja Schouten podobno blokowała Polaków, którzy w komentarzach pytali o mecz w Alkmaar - poinformował portal SportoweFakty.pl.

Źródło: sportowefakty.wp.pl, x

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo