Wspieraj wolne media

Europoseł PO ws. skandalu w Alkmaar: Naruszano moją nietykalność cielesną. Polacy byli szykanowani

12
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Legia Warszawa

Klub Legia Warszawa opublikował około 30-minutowy film dotyczący skandalu w Alkmaar. Są tam wypowiedzi osób, które spotkały się z agresją ze strony holenderskich służb oraz nagrania z miejsca zdarzenia. W filmie wypowiada się również europoseł PO Andrzej Halicki, który również został wtedy zaatakowany.

  • 5 października, po meczu holenderskiego Az Alkmaar z Legią Warszawa w 2. kolejce fazy grupowej Ligii Konferencji Europy doszło do skandalu.
  • Halicki: To przez sposób potraktowania i agresję, której, mówiąc szczerze, nigdy nie spotkałem, a byłem na kilkudziesięciu wyjazdach zagranicznych.
  • Zaznaczył, że publiczne wypowiedzi burmistrz miasta na temat Polaków i “szykanowanie Polaków tylko za to, że są właśnie z Polski nie może pozostać bez odpowiedzi prawnej”.
  • Zobacz także: Jak zapewnić wzrost gospodarczy w UE? Rozwiązaniem sprowadzenie większej liczby legalnych migrantów

5 października, po meczu holenderskiego Az Alkmaar z Legią Warszawa w 2. kolejce fazy grupowej Ligii Konferencji Europy doszło do skandalu. Josue i Radovan Pankov zostali zatrzymani przez policję. Polscy dziennikarze przekazali, że holenderscy funkcjonariusze i ochrona byli agresywni wobec piłkarzy i działaczy klubu. Prezes Legii Dariusz Mioduski był przez nich szarpany, a później został uderzony w twarz. 

Jabłoński: Ukaranie winnych jest niezbędne

Nie zostawimy tej sprawy. Osoby odpowiedzialne za niezgodne z prawem działania holenderskiej policji i innych służb, zwłaszcza w mieście Alkmaar, muszą ponieść konsekwencje - w tym odpowiedzialność karną - napisał na platformie X (dawniej Twitter) wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. 

Zaznaczył, że nie ma zgody na dyskryminację polskich obywateli, dodał, że “to naruszenie Konstytucji RP, Konstytucji Królestwa Niderlandów i Traktatu o Unii Europejskiej”. 

Liczymy w tej sprawie na współpracę z właściwymi organami Królestwa Niderlandów – wyjaśnienie tej sprawy i ukaranie winnych jest niezbędne dla dobrych relacji między naszymi krajami - dodał.

Tymczasem klub Legia Warszawa opublikował w środę około 30-minutowy film dotyczący skandalu w Alkmaar. Są tam wypowiedzi osób, które spotkały się z agresją ze strony holenderskich służb oraz nagrania z miejsca zdarzenia.

Czytaj także: Wipler: Korwin-Mikke został poproszony, żeby już nic nie robić do końca kampanii

Europoseł PO: Naruszano moją nietykalność cielesną

W filmie wypowiada się również europoseł PO Andrzej Halicki, który również został wtedy zaatakowany. Jego zdaniem “ten mecz przejdzie do historii”. 

To przez sposób potraktowania i agresję, której, mówiąc szczerze, nigdy nie spotkałem, a byłem na kilkudziesięciu wyjazdach zagranicznych - powiedział.

Spotkałem się z niespotykaną agresją. Naruszano moją nietykalność cielesną, mimo że zwracałem uwagę na to, że jestem europosłem - dodał polityk.

Zaznaczył, że publiczne wypowiedzi burmistrz miasta na temat Polaków i “szykanowanie Polaków tylko za to, że są właśnie z Polski nie może pozostać bez odpowiedzi prawnej”. Dodał, że również klub, który nie dopełnił starań powinien ponieść konsekwencje sportowe.

 

Źródło: youtube, wpolityce.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
12
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo