Wspieraj wolne media

Skandaliczna wypowiedź Kołodziejczaka. Jest reakcja polskich rolników. Już 4 czerwca wielki protest rolników

1
0
1
Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski i Wiceminister Rolnictwa Michał Kołodziejczak
Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski i Wiceminister Rolnictwa Michał Kołodziejczak / Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W poniedziałek w Brukseli na szczycie Ministrów Rolnictwa krajów Unii Europejskiej był obecny Wiceminister Michał Kołodziejczak. Jego wypowiedź na temat Zielonego Ładu została odnotowana przez jednego z rolników. Już w czerwcu wielki protest rolników w Brukseli.

W poniedziałek w Brukseli na szczycie Ministrów Rolnictwa krajów Unii Europejskiej był obecny Wiceminister Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii stwierdził, że Zielony Ład jest konieczny, lecz rezygnacja ze wszystkich jego założeń byłaby z korzyścią dla Rosji. Dodał, że zapisy Zielonego Ładu muszą być jednak wprowadzone na miarę kieszeni rolników i konsumentów.

Rezygnacja ze wszystkich założeń Zielonego Ładu byłaby najbardziej na rękę Rosji - powiedział Michał Kołodziejczak.

Zauważył on również, że wśród rolników nadal widać duży niepokój związany z Zielonym Ładem, lecz jego zdaniem Komisja Europejska i państwa członkowskie muszą zapewnić, aby jego wprowadzenie nie przyniosło strat.

Czytaj więcej: Kołodziejczak o protestujących rolnikach: hucpa polityczna. "Niech głodują"

Odpowiedź rolników na skandaliczne słowa Kołodziejczaka

Przedstawiciele gospodarzy ze Związku Rolniczego "Orka" nie doczekali się spotkania z Premierem Donaldem Tuskiem podczas protestu w Sejmie. Z kolei w poniedziałek rozmawiali z Prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim.

Mamy możliwość reprezentowania polskiego głosu na komisjach przy panu prezydencie. Cieszymy się, że taka propozycja z ust pana prezydenta padła – podkreślił Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego „Orka”.

Jednocześnie rolnicy wciąż będą kontynuować protesty.

Fanatycy Michała Kołodziejczaka na pewno przyjadą do Warszawy 4 czerwca, a prawdziwy rolnik przyjedzie do Brukseli - zauważył Mariusz Borowiak.

4 czerwca swój polityczny wiec w Warszawie zapowiedział Premier Donald Tusk. Natomiast tego dnia w Brukseli protestować będą rolnicy z całej Europy w tym z naszego kraju.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo