Wspieraj wolne media

Kontrowersyjna wypowiedź Wiceministra Rolnictwa. Lider Agrounii zdradził rolników? Kołodziejczak: "Rezygnacja ze wszystkich założeń byłaby najbardziej na rękę Rosji"

0
0
1
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak / Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W poniedziałek w Brukseli na szczycie Ministrów Rolnictwa krajów Unii Europejskiej był obecny Wiceminister Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii przekonywał, że rezygnacja z całego Zielonego Ładu nie byłaby korzystna.

W poniedziałek w Brukseli na szczycie Ministrów Rolnictwa krajów Unii Europejskiej był obecny Wiceminister Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii stwierdził, że Zielony Ład jest konieczny, lecz rezygnacja ze wszystkich jego założeń byłaby z korzyścią dla Rosji. Dodał, że zapisy Zielonego Ładu muszą być jednak wprowadzone na miarę kieszeni rolników i konsumentów.

Rezygnacja ze wszystkich założeń Zielonego Ładu byłaby najbardziej na rękę Rosji - powiedział Michał Kołodziejczak.

Zauważył on również, że wśród rolników nadal widać duży niepokój związany z Zielonym Ładem, lecz jego zdaniem Komisja Europejska i państwa członkowskie muszą zapewnić, aby jego wprowadzenie nie przyniosło strat.

Czytaj więcej: Intensywne opady gradu w Polsce. Sadownicy domagają się pomocy. Chodzi o problemy ze zbiorami owoców

Kołodziejczak apeluje o dialog z rolnikami

Ponadto przypomniał, że Komisja Europejska dzięki działaniu Premiera Donalda Tuska i Ministra Rolnictwa Czesława Siekierskiego, złagodziłą część zapisów.Chodzi tutaj o ugorowanie, odłogowanie, płodozmian oraz dywersyfikację upraw. Udało się także wprowadzić zapisy dotyczące importu żywności z Ukrainy.

Zdaniem polityka przetaczające się przez Europę protesty rolników są podsycane politycznie, a zbliżająca się data wyborów do europarlamentu również mobilizuje niektórych do demonstracji.

Wszystkie zmiany muszą być ustalane z rolnikami i na taki dialog liczymy, ale też widzimy postulaty, żeby wyrzucić cały Zielony Ład - wyjaśnił Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodał, że sam widział na protestach rolników w Polsce osoby ubrane w kamizelki z napisem "Polexit". Ponadto ma otrzymywać wiele wiadomości o tym, że Polska powinna ponownie nawiązać kontakty ze Wschodem, w tym Białorusią i Rosją.

Źródło: tysol.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo