Rząd Tuska mówił o trwającym audycie w CPK. Media: Dopiero dzisiaj ogłoszono trzy pierwsze przetargi

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Paweł Supernak

Media podały, że w spółce Centralny Port Komunikacyjny nie toczy się obecnie żaden audyt zewnętrzny. Są tylko zapowiedzi postępowania. Co innego mówili politycy KO.

  • Koalicja Obywatelska pytana o przyszłość CPK, odpowiadała, że trzeba poczekać na wyniki audytu w spółce. Tymczasem okazuje się, że żaden audyt się nawet nie rozpoczął.
  • Onet: Przetargi na przeprowadzenie zewnętrznego audytu zostały ogłoszone dopiero dzisiaj. Same kontrole potrwają najpewniej kilka miesięcy.
  • Centralny Port Komunikacyjny to węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy.
  • Zobacz także: Bąkiewicz: Stajemy wspólnie w obronie waszych interesów, bo wasze interesy są naszymi, a nasze interesy są waszymi

Koalicja Obywatelska pytana o przyszłość CPK, odpowiadała, że trzeba poczekać na wyniki audytu w spółce. Tymczasem okazuje się, że żaden audyt się nawet nie rozpoczął.

Przetargi na przeprowadzenie zewnętrznego audytu zostały ogłoszone dopiero dzisiaj. Same kontrole potrwają najpewniej kilka miesięcy - ustalił Onet.

Rozpoczął się audyt CPK. Za trzy miesiące pierwsze poważne decyzje na bazie audytu. Potem trzy miesiące audytu zaawansowanego i wszystko będzie jasne, co dalej - powiedziała 7 lutego w rozmowie w RMF FM Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej.

Podobne informacje przekazywał pełnomocnik rządu do spraw CPK Maciej Lasek. 

Przetargi dopiero ruszyły

Konrad Majszyk, rzecznik prasowy Centralnego Portu Komunikacyjnego powiedział Onetowi, że spółka dopiero dzisiaj ogłosiła trzy pierwsze przetargi na przeprowadzenie audytów.

Mają one dotyczyć odpowiednio: realizacji programu społeczno-gospodarczego, oceny harmonogramu prac i działalności w obszarze kadrowym - czytamy.

Czytaj także: Trzy zdania Donalda Tuska. Wypowiedział się ws. CPK

Niepewna przyszłość CPK

Centralny Port Komunikacyjny to węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. To jedna z największych inwestycji, jaką zaplanował rząd Zjednoczonej Prawicy.  

W przestrzeni medialnej nadal trwają dyskusje nad przyszłością tego projektu, nie jest tajemnicą, że zadeklarowanym przeciwnikiem inwestycji jest pełnomocnik nowego rządu ds. CPK Maciej Lasek.

Jeszcze na początku roku mówił, że przy budowie CPK “będzie opóźnienie wobec oficjalnie ogłoszonych, od początku zresztą nierealistycznych planów”.

Źródło: onet.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo