Bąkiewicz: Stajemy wspólnie w obronie waszych interesów, bo wasze interesy są naszymi, a nasze interesy są waszymi

19
0
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X/TVMN

Chcemy zbudować jedną wielką, bogatą ekonomicznie Polskę - powiedział prezes Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz do protestujących rolników.

  • W całej Unii Europejskiej protestują rolnicy. W piątek protest rozpoczęli polscy gospodarze, którzy blokowali drogi i autostrady we wszystkich województwach.
  • Bąkiewicz: Dzisiaj jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć wam, że chcemy być za odbudową polskiej produkcji mleka, która została zniszczona przez UE, przez Niemcy.
  • Protesty rolnicze objęły również Bydgoszcz. Ruch w centrum miasta został po południu całkowicie zablokowany. Rolnicy chcieli rozmawiać z wojewodą, doszło do szturmu na Urząd Wojewódzki, policja użyła gazu łzawiącego.
  • Zobacz także: Wojciechowski: Chcę panu Kosiniakowi-Kamyszowi powiedzieć bardzo wyraźnie, że instrukcji od niego nie przyjmuję

W całej Unii Europejskiej protestują rolnicy. W piątek protest rozpoczęli polscy gospodarze, którzy blokowali drogi i autostrady we wszystkich województwach. Rolnicy nie zgadzają się na import produktów rolnych z Ukrainy, zwracają też uwagę na pogarszającą się sytuację rolnictwa w UE.  

Bąkiewicz: Stajemy wspólnie w obronie waszych interesów

Stajemy tu dzisiaj wspólnie w obronie waszych interesów, bo wasze interesy są naszymi, a nasze interesy są waszymi. Nie zgadzamy się na to, aby Unia Europejska kazała wam odpierać częściowo produkcję rolną na części własnego obszaru rolnego, przecież to jest coś zupełnie nieprawdopodobnego - powiedział Robert Bąkiewicz.

Dzisiaj jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć wam, że chcemy być za odbudową polskiej produkcji mleka, która została zniszczona przez UE, przez Niemcy. Jesteśmy tutaj po to, żeby powiedzieć wam, że chcemy odbudować przemysł cukrowy, na którym będziecie zarabiali pieniądze, na którym będziecie się bogacili, a my będziemy mieli tanie produkty żywnościowe. Jesteśmy tutaj po to, żebyście świnek młodych w leasingu nie musieli brać z Danii, a żebyście mieli swoje świnie, żebyśmy je tutaj hodowali, rozmnażali, żebyśmy mieli zdrowe mięso, żebyśmy eksportowali. Żebyście byli bogaci, zamożni, żebyście płodzili wiele dzieci i mieli na ich utrzymanie - kontynuował.

Czytaj także: Uderzenie w Marsz Niepodległości. Jest decyzja sądu apelacyjnego

W Bydgoszczy płonące opony, policja użyła gazu

Protesty rolnicze objęły również Bydgoszcz. Ruch w centrum miasta został po południu całkowicie zablokowany. Rolnicy chcieli rozmawiać z wojewodą, doszło do szturmu na Urząd Wojewódzki, policja użyła gazu łzawiącego.

Policja użyła gazu wobec rolników. Wyszedł do nas z budynku wicewojewoda i jak wrócił do środka, to za nim kilku rolników weszło do urzędu. I po chwili prędko wybiegli z oczami poranionymi gazem. Moja koleżanka, działaczka Solidarności i pielęgniarka, udzielała im pomocy. Także wraca stare! Tak jak było za poprzednich rządów PO - przemoc i brak rozmowy - powiedział w rozmowie z Tysol.pl przewodniczący klubu “Gazety Polskiej” w Bydgoszczy Krystian Felichowski.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
19
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo