Wspieraj wolne media

Minister Edukacji i Nauki ostrzega przed rządami Lewicy. To w ich ręce mogą wpaść istotne resorty. Przemysław Czarnek: "To jest prosta droga do likwidacji szkoły"

1
1
0
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, ostrzegał ostatnio przed rządami Lewicy. To politycy tego ugrupowania bardzo chcą objąć przewodnie rolę w resortach edukacji. W ten sposób, będą posiadali ułatwioną drogę do lewicowej indoktrynacji dzieci.

  • Dotychczasowa opozycja po próbie Premiera Mateusza Morawieckiego, będzie formowała własny rząd.
  • Prym w resortach edukacji mają wieść politycy Lewicy.
  • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ostrzega przed indoktrynacją dzieci i młodzieży.
  • Zobacz także: Niemcy nigdy nie zapłacili za swoje zbrodnie na Polakach

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, ostrzegał ostatnio przed rządami Lewicy. To politycy tego ugrupowania bardzo chcą objąć przewodnie rolę w resortach edukacji. Powiedział on również, że rządy Lewicy w resorcie edukacji w przyszłości oznaczałyby katastrofę dla państwa polskiego.

Lewica w zakresie edukacji zaproponowała m.in. likwidację prac domowych. Minister Przemysław Czarnek zaznaczył, że takie rozwiązania doprowadzą do tego, że młodzież będzie nie tylko źle wyedukowana, ale też źle wychowana.

W naszym programie mamy zlikwidowanie prac domowych dla klas 1-3. Najmłodsze dzieci w zdecydowanej większości przebywają w świetlicach i tam jest miejsce na to, żeby odrobić to, co zostało do domu zadane. Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby można było odgórnie zakazać czegoś, co dziś nie jest nakazane. Nie ma przepisu mówiącego o nakazie zadawania prac domowych. Jak się zakaże czegoś, co nie jest nakazane, to przyjdzie Janek czy Zosia na klasówkę i powiedzą, że jej nie napiszą, bo się nie przygotowali. A nie zrobili tego, ponieważ nie pracowali w domu, gdyż jest zakaz prac domowych. To jest prosta droga do likwidacji szkoły. Chyba taki zamiar mają ci, którzy chcą nią dzisiaj rządzić - podkreślił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej: Franciszek zwrócił uwagę na kryzys demograficzny. "Dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko"

Lewica dąży do indoktrynacji dzieci w szkołach

Minister Przemysław Czarnek ocenił, że Lewica chce całkowicie przejąć szkolnictwo po to, by je ostatecznie zideologizować. Jednym z elementów tego procesu będzie likwidacja nauczania Historii i Teraźniejszości. Polityk podkreślił, że Lewica jako formacja postkomunistyczna, tworzona przez ludzi, których przodkowie budowali system totalitarny i odpowiadali za łamanie wolności i podstawowych praw człowieka, nie chce, by młodzież znała najnowszą historię Polski.

Koalicja Polskich Spraw w wykonaniu Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda powierzył zadanie stworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Jeżeli ta misja nie uda się politykowi Prawa i Sprawiedliwości, to wówczas do gry przystąpi opozycja, na której samym szczycie rządu ma stanąć Donald Tusk.

Premier zaznaczył, że nie przedstawia “pomysłu na trzecią kadencję Prawa i Sprawiedliwości, a pierwszą kadencję Koalicji Polskich Spraw”.

Takich, które Polaków interesują i mogą zapewnić utrzymanie tego wielkiego daru, jakim jest suwerenność Polski - dodał.

Morawiecki zaznaczył też, że wspomniane propozycje “to jednocześnie oferta dla posłów wszystkich innych formacji, która jest jak najbardziej otwarta”.

Mamy propozycję dla nowych ugrupowań w Sejmie, która umożliwi na podstawie obiektywnych danych realizację ambitnych programów. Przeanalizowaliśmy oferty konkurentów i stworzyliśmy Dekalog Polskich Spraw. Te propozycje są spójne z programami i planami różnych ugrupowań w sejmie - dodał premier.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
1
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo