Franciszek zwrócił uwagę na kryzys demograficzny. "Dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko"

0
6
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Może nie powinienem tego powiedzieć, ale powiem: dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z włoskimi pediatrami i otolaryngologami.

  • Papież kolejny raz poruszył kwestię kryzysu demograficznego, który panuje m.in. w Europie. Zwrócił uwagę na Włochy i stwierdził, że to kraj, który się starzeje.
  • Franciszek: Miejmy nadzieję, że można będzie odwrócić tę tendencję, tworząc korzystne warunki po to, aby młodzi ludzie mieli więcej ufności i odnaleźli odwagę, by zostać rodzicami.
  • Zaznaczył, że "medycyna, która rezygnuje z kuracji i okopuje się w procedurach pozbawiających człowieczeństwa, nie jest już sztuką leczenia".
  • Zobacz także: PiS jednak chce finansować in vitro? Müller: Ta kwestia pojawi się w Dekalogu Polskich Spraw

Papież kolejny raz poruszył kwestię kryzysu demograficznego, który panuje m.in. w Europie. Zwrócił uwagę na Włochy i stwierdził, że to kraj, który się starzeje. Stwierdził, że obecnie jest większe zapotrzebowanie na weterynarzy niż na pediatrów. 

Miejmy nadzieję, że można będzie odwrócić tę tendencję, tworząc korzystne warunki po to, aby młodzi ludzie mieli więcej ufności i odnaleźli odwagę, by zostać rodzicami - powiedział Franciszek.

Papież: To nie jest sztuka leczenia

Papież skrytykował następnie dwa, jego zdaniem, niebezpieczne zjawiska, które się szerzą. To “dążenie do zdrowia za wszelką cenę, utopię wyeliminowania chorób poprzez usuwanie codziennego doświadczenia słabości i ograniczeń, a z drugiej strony - porzucanie słabszych i kruchych czy w niektórych przypadkach proponowanie śmierci jako jedynej drogi”. 

Lecz medycyna, która rezygnuje z kuracji i okopuje się w procedurach pozbawiających człowieczeństwa, nie jest już sztuką leczenia - stwierdził papież.

Czytaj także: Michalik szokuje: Święto Niepodległości w rocznicę zwycięstwa opozycji lewicowo-liberalnej

Lewica zgłasza projekty legalizacji mordowania nienarodzonych

Były prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz zwrócił uwagę na niski współczynnik dzietności, który w wielu aspektach jest zagrożeniem dla Polski, tymczasem Lewica złożyła dwa projekty ustaw. Pierwszy dotyczy wprowadzenia aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Drugi projekt zakłada depenalizację aborcji i pomocy w dokonaniu zabiegu usunięcia dziecka z łona matki. 

Źródło: pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
6
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo