Wspieraj wolne media

Melenchon chce tworzyć rząd. Nieoficjalnie: Macron nie przyjmie rezygnacji Attala

0
0
0
Jean-Luc Melenchon
Jean-Luc Melenchon / Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Lewicowy Nowy Front Ludowy otrzymał 182 mandatów, obóz prezydenta Emmanuela Macrona uzyskał 168 miejsc, z kolei Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen zdobyło 143 mandatów w 577-osobowym parlamencie. Lider lewicy Jean-Luc Melenchon żąda dymisji Gabriela Attala.

Lewicowy Nowy Front Ludowy otrzymał 182 mandatów, obóz Prezydenta Emmanuela Macrona uzyskał 168 miejsc, z kolei Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen zdobyło 143 mandatów w 577-osobowym parlamencie. 

Żadne ugrupowanie nie zdobyło większości bezwzględnej (289 mandatów).

Melenchon żądny krwi. Nie zamierza spełniać oczekiwań Macrona

Jean-Luc Melenchon, którego ugrupowanie wchodzi w skład sojuszu partii lewicowych - Nowego Frontu Ludowego, wezwał również Premiera Gabriela Attala do odejścia. Ponadto pomimo ponadpartyjnego nieoficjalnego porozumienia o niedopuszczeniu do rządów środowiska Marine Le Pen, lewica nie zamierza dochodzić do porozumienia z obozem Prezydenta Macrona.

Macron musi przyznać, że poniósł porażkę. Wola ludu musi być respektowana teraz, żaden układ nie jest akceptowalny - podkreślił.

Czytaj więcej: Mbappe ostrzega przed "katastrofą". "Nie możemy zostawić naszego kraju w rękach tych ludzi"

Macron nie przyjmie rezygnacji Attala

Związku ze stratą większości w Zgromadzeniu Narodowym w poniedziałek do dymisji podda się dotychczasowy Premier Gabriel Attal.

Dziś ugrupowanie polityczne, które reprezentowałem w tej kampanii, nie ma większości, więc jutro rano złożę rezygnację na ręce prezydenta - zapowiedział w niedzielę Premier Gabriel Attal.

Jednakże niektóre źródła, piszą nieoficjalnie, że sam Prezydent Macron nie zamierza jednak przyjmować tej rezygnacji, gdyż chciałby aby Premierem pozostał jego człowiek.

Źródło: rmf24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo