Matecki w Sejmie: Nie damy wam opiłować katolików. W czasie jego wypowiedzi posłowie KO i Lewica krzyczeli

79
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Sejm

Sejm zajął się obywatelskim projektem o refundacji in vitro. Głos w tej sprawie zabrał między innymi poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki, który zaczął cytować słowa św. Jana Pawła II. Zagłuszyć próbowała go Lewica i KO.

  • Środowe obrady Sejmu zdominował obywatelski projekt ustawy dot. finansowania zabiegów zapłodnienia metodą in vitro.
  • Grzegorz Braun z Konfederacji: Widziałem tę selekcję dokonywaną na moich oczach - nie na rampie oświęcimskiej, to było małe szkiełko laboratoryjne.
  • Matecki: Musicie pamiętać, że życie w Polsce broni konstytucja. Będziemy wam to cały czas przypominać. Nie damy wam opiłować katolików.
  • Zobacz także: Zmiana unijnych traktatów. Parlament Europejski przyjął rezolucję

Środowe obrady Sejmu zdominował obywatelski projekt ustawy dot. finansowania zabiegów zapłodnienia metodą in vitro. Projekt popiera KO, Lewica i Trzecia Droga. Głosy w PiS w tej kwestii są podzielone, chociaż partia zarekomendowała skierowanie ustawy do dalszego procedowania w komisji. Projektowi sprzeciwia się Konfederacja.

Możliwość zajścia w ciąże nie powinna być traktowana w XXI w. jako przywilej, ale jako procedura medyczna, dostępna bez względu na poziom zamożności - stwierdziła Wioletta Barbara Tomczak z partii Polska 2050. 

"Selekcja dokonywana przez zootechnika"

W pewnym momencie swój głos w dyskusji zabrał Grzegorz Braun z Konfederacji

Widziałem tę selekcję dokonywaną na moich oczach - nie na rampie oświęcimskiej, to było małe szkiełko laboratoryjne. Dokonywał tej selekcji zootechnik. Z uwagi na koszta, zatrudnia się w realizacji tej procedury osoby niekoniecznie legitymujące się dyplomem medyka od ludzi. Widziałem te baniaki z ciekłym azotem, w którym trzyma się to, co zostanie efekt uboczny tej selekcji. Może do dziś tam te baniaki stoją - powiedział.

Dodał, że składa wniosek za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Czytaj także: PO opuszcza prezydenta Wrocławia i zakłada własny klub. Kłopoty Jacka Sutryka?

Matecki: Eksperymenty na embrionach i płodach to przestępstwo

Podczas debaty na temat projektu ustawy o finansowaniu in vitro głos zabrał również poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki. Zaznaczył, że “katolicy w Polsce mają swoje prawa i mają prawa, aby ich głos był słyszany w Sejmie”.

Musicie pamiętać, że życie w Polsce broni konstytucja. Będziemy wam to cały czas przypominać. Nie damy wam opiłować katolików - powiedział.

Polityk zacytował też św. Jana Pawła II. W czasie jego wypowiedzi posłowie KO i Lewicy krzyczeli: “hejter”, “wstyd”, “hańba”, “przeproś”. Uderzali też w pulpity.

Ocena moralna dotycząca przerywania ciąży dotyczy także nowych form zabiegów dokonywanych na embrionach, które, choć prowadzą do celu z natury swej godziwego, prowadzą nieuchronnie do zabicia embrionów. Eksperymenty na embrionach i płodach to przestępstwo przeciw ich godności - zacytował Matecki.

Później opuścił podest i podał rękę Grzegorzowi Braunowi.

Źródło: wp.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
79
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo