Wspieraj wolne media

Manipulacja ambasadora Izraela w Polsce ws. pogromu w Jedwabnem. "Myli pan funkcję ambasadora i propagandysty"

0
0
2
Jakow Liwne
Jakow Liwne / Fot. PAP/Paweł Supernak

Ambasador Izraela w Polsce upamiętnił 83. rocznicę mordu Żydów w Jedwabnem i wrzucił do sieci wpis wraz ze zdjęciem. "Myli pan funkcję ambasadora i propagandysty. Wygląda na to, że cała pana misja w Polsce to pomyłka" - napisał były premier Mateusz Morawiecki.

  • Ambasador Izraela w Polsce zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym upamiętnił zamordowanych w Jedwabnem, tyle że załączył do niego zdjęcie przedstawiające... spalenie baraków więźniarskich w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen.
  • Jakow Liwne nie tylko zamieścił złe zdjęcie, ale również nie wspomniał o odpowiedzialności Niemiec w tej zbrodni.
  • Prof. Stanisław Żerko: Na zdjęciu obóz w Bergen-Belsen, podły antypolski manipulatorze.
  • Zobacz także: Berlin zaoferował polskim ofiarom niemieckich zbrodni odszkodowanie? Tego nie podano do wiadomości publicznej

Dziś przypada 83. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem. To historia, która nadal budzi olbrzymie emocje. Prace ekshumacyjne przerwano w 2001 r.

Manipulacja ws. pogromu w Jedwabnem 

Ambasador Izraela w Polsce zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym upamiętnił zamordowanych w Jedwabnem, tyle że załączył do niego zdjęcie przedstawiające... spalenie baraków więźniarskich w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen.

10 lipca 1941 r. w okupowanej przez nazistów Polsce, podczas pogromu w Jedwabnem setki żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci zostało wepchniętych do stodoły i spalonych żywcem przez swoich sąsiadów - napisał na platformie X Jakow Liwne.

Ambasador nie tylko zamieścił złe zdjęcie, ale również nie wspomniał o odpowiedzialności Niemiec w tej zbrodni.

Czytaj także: Szokujące zachowanie rabina w Jedwabnem. Próbował rzucić się na Polaka

Burza w sieci po wpisie ambasadora Izraela w Polsce

Nie ma żadnego ujęcia pogromu w Jedwabnem. To zdjęcie z Belsen i dodatku są na nim Anglicy - napisał były rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina.

Na zdjęciu obóz w Bergen-Belsen, podły antypolski manipulatorze - napisał z kolei profesor Stanisław Żerko.

Myli pan fakty. Myli pan funkcję ambasadora i propagandysty. Wygląda na to, że cała pana misja w Polsce to pomyłka - stwierdził były premier Mateusz Morawiecki.

Czy to jest główny powód blokowania przez Izraelczyków ekshumacji w Jedwabnem? A może boicie się ujawnić prawdziwą prawdę o tych wydarzeniach? - dodała socjolog prof. Monika Gabriela Bartoszewicz.

 

Źródło: x.com, tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo