Bąkiewicz: Marsz Niepodległości jest okazją do przeciwstawienia się antynarodowej polityce Tuska

2
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Piotr Polak

Tegoroczny Marsz Niepodległości, jest okazją do jasnego przesłania, że nie pozwolimy na antypolską politykę, jeżeli powstanie rząd Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz.

  • Bąkiewicz zwrócił uwagę, że rząd utworzony przez lidera PO Donalda Tuska jest zagrożeniem dla polskiej suwerenności.
  • W dalszej części napisał, że UE przygotowuje “traktat, który zlikwiduje suwerenność naszego państwa nie tylko w zakresie polityki zagranicznej, czy obronnej, ale także w zakresie polityki gospodarczej”.
  • Bąkiewicz odniósł się również do kwestii Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego powstanie chcą zablokować Niemcy.
  • Zobacz także: Konfederacja w Sejmie bez wicemarszałka. Tucholski: Każdy demokrację interpretuje na swój sposób

Wieloletni organizator Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz stwierdził, że rząd utworzony przez lidera PO Donalda Tuska jest zagrożeniem dla polskiej suwerenności. Zwrócił uwagę na zdegradowanie Polski do “pozycji państwa mandatowego” zarządzanego przez Brukselę.

Polska w ostatnich trzech dekadach stała się najszybciej rozwijającą się gospodarką europejską. Zawdzięczamy to dzięki wielkiemu wysiłkowi naszego narodu, ale także suwerenności gospodarczej i finansowej naszego państwa. To także dzięki suwerennej polityce podatkowej i finansowej, państwo polskie mogło wspierać wysiłki rozwojowe, tak, że dziś mamy szanse w perspektywie kilku lat osiągnąć dobrobyt, najbogatszych państw europejskich. Dziś ta polityka budowania naszej silnej pozycji gospodarczej jest zagrożona - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

Bąkiewicz: Traktat unijny zagrożeniem dla Polski

W dalszej części napisał, że Unia Europejska przygotowuje “traktat, który zlikwiduje suwerenność naszego państwa nie tylko w zakresie polityki zagranicznej, czy obronnej, ale także w zakresie polityki gospodarczej”.

Celem przygotowywanego traktatu unijnego, jest nie tylko kontrolowanie naszej polityki gospodarczej, ale zapobieżenie dalszemu dynamicznemu rozwojowi, zdolnemu do osiągnięcia poziomu najbardziej rozwiniętych państw - dodał.

Bąkiewicz odniósł się również do kwestii Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego powstanie chcą zablokować Niemcy. Narodowiec zaznaczył, że CPK buduje naszą “podmiotowość komunikacyjną”, ale też przejmuje z “portów niemieckich, znaczną część lotniczego transportu towarowego”.

Podobnie z budową portu kontenerowego w Świnoujściu, energetyki jądrowej, czy żeglowności Odry. Przyznanie Brukseli w nowym traktacie nowych uprawnień w zakresie polityki gospodarczej uniemożliwi Polsce swobodny rozwój i skażę w sposób stały, polską gospodarkę na rolę wyłącznie niskomarżowego i niskopłatnego dostawcy dla gospodarki niemieckiej - dodał Bąkiewicz.

Bąkiewicz w obronie złotego

Napisał również, że “przewidywany traktat zawiera także zapisy likwidujące polską suwerenność monetarną”, ponieważ przewiduje obowiązek przyjęcia euro.

To dzięki naszej suwerenności monetarnej, polska gospodarka mogła przechodzić kryzysy dotykające europejską gospodarkę, w sposób stosunkowo bezpieczny i stosunkowo małym kosztem. (...) To dzięki własnej walucie, przeszliśmy kryzys 2008 roku i kryzys związany z pandemią Covid stosunkowo łagodnie - napisał Bąkiewicz.

Wieloletni organizator Marszu Niepodległości zwrócił uwagę, że wspólna waluta “jest bardzo korzystna dla najbardziej rozwiniętych państw i zabójcza dla państw będących na niższym poziomie rozwoju”.

Czytaj także: Jacek Bartosiak proponuje jak uchronić Polskę przed zagładą i rosyjską okupacją

“Niemiecka orientacja” Tuska i Marsz Niepodległości 

Tusk, który popiera tzw. “orientację europejską” w polityce polskiej, będącą właściwie orientacją niemiecką, akceptując przyjęcie przygotowanego traktatu unijnego, jest zagrożeniem dla przyszłości gospodarczej Polski - stwierdził Bąkiewicz. 

Zaznaczył, że tegoroczny Marsz Niepodległości jest okazją do przeciwstawienia się antynarodowej polityce Tuska.

Nasz naród musi się obudzić i wywrzeć taki nacisk, aby podstawowe cele narodowej suwerenności, podmiotowości i rozwoju były nadal realizowane. Nasza obecność, determinacja i konsekwencja w dążeniu do realizacji narodowych celów mogą skutecznie wymusić nawet na rządzie Tuska prowadzenie narodowej polityki - podsumował.

Źródło: x

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo