Aborcyjny proceder w Niemczech się rozpędza. Szef Europejskiej Partii Ludowej: Musimy coś zrobić
W Niemczech odnotowano wzrost liczby aborcji w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku. Szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber wyraził w tej sprawie zaniepokojenie.
- Manfred Weber podczas rozmowy z niemiecką agencją katolicką KNA powiedział, że potrzeba większego zaangażowania w ochronę życia w polityce krajowej.
- Webera powiedział, że liczba aborcji nie spada proporcjonalnie do liczby kobiet, dlatego według niego potrzebne jest nowe zaangażowanie.
- Specjalna komisja powołana przez rząd federalny bada obecnie możliwość szerszej legalizacji procederu aborcyjnego. Weber podchodzi do tego krytycznie i ostrzega przed zniesieniem paragrafu 218.
- Zobacz także: Film "Putin" Patryka Vegi. "To pełnokrwista, bezkompromisowa biografia"
Szef EPL Manfred Weber podczas rozmowy z niemiecką agencją katolicką KNA powiedział, że potrzeba większego zaangażowania w ochronę życia w polityce krajowej.
Nie potrzebujemy scentralizowanej decyzji na poziomie europejskim - dodał.
Weber: Musimy coś zrobić, aby ludzie częściej mówili “tak” dla dziecka
Webera powiedział, że liczba aborcji nie spada proporcjonalnie do liczby kobiet, dlatego według niego potrzebne jest nowe zaangażowanie.
Więcej ambicji i kreatywności w niemieckiej polityce wewnętrznej. Musimy poprawić usługi i warunki ramowe, aby ludzie częściej mówili “tak” dla dziecka - stwierdził.
Czytaj także: Ryś: "Aborcja nigdy nie jest bezpieczna"
Aborcyjny proceder w Niemczech
Specjalna komisja powołana przez rząd federalny bada obecnie możliwość szerszej legalizacji procederu aborcyjnego. Weber podchodzi do tego krytycznie i ostrzega przed zniesieniem paragrafu 218.
Wierzę, że obecne rozwiązanie w Niemczech jest społecznie akceptowalne dla większości i zapewnia równowagę. Powinniśmy je wspólnie wspierać - stwierdził szef europejskich chadeków.
Zgodnie z art. 218 kodeksu karnego, zabicie dziecka poczętego jest w Niemczech przestępstwem z wyłączeniem dwóch sytuacji: jeżeli ciąża zagraża życiu bądź “zdrowiu fizycznemu i psychicznemu kobiety” oraz jeżeli powstała w wyniku przestępstwa.
Niemieckie prawo nie przewiduje dodatkowo kar w przypadku aborcji przeprowadzonych do 12. tygodnia ciąży, pod warunkiem, że zostały przy tym zachowane określone warunki.
Źródło: pch24.pl, ekai.pl