Wspieraj wolne media

Żydowski oszust finansowy narzeka na więzienne warunki. Brakuje mu ulubionej diety. Nie chce jeść tych samych dań co współosadzeni

6
4
8
Sam Bankman-Fried
Sam Bankman-Fried / Fot. Youtube

Żydowski miliarder Sam Bankman-Fried, który trafił do amerykańskiego aresztu w sprawie prowadzonej przez siebie giełdy kryptowalut twierdzi, że ma trudności z przygotowaniem się do swojego procesu o oszustwo. Powodem ma być brak odpowiedniego jedzenia w więzieniu.

Żydowski oszust narzeka na więzienne warunki. Bankman-Friedowi brakuje w areszcie wegańskich dań. Tak przynajmniej twierdzi adwokat założyciela upadłej giełdy kryptowalut FTX. Twierdzenie to pojawiło się, gdy żydowski oszust nie przyznał się do siedmiu zarzutów karnych zawartych w akcie oskarżenia. W związku z tym, jego kaucja została cofnięta dwa tygodnie temu i nie wyszedł na wolność. 

Istnieją uzasadnione powody, by sądzić, że oskarżony co najmniej dwukrotnie próbował manipulować świadkami - powiedział wówczas sędzia.

Prawnik miliardera Mark Cohen powiedział, że brak odpowiedniego wyżywienia w Brooklyn’s Metropolitan Detention Center utrudnia jego klientowi przygotowanie się do procesu, który ma rozpocząć się w październiku. Jego klient na rzekomo żyć o chlebie i wodzie, gdyż nie zgadza się na przyjmowanie tych samych posiłków co współosadzeni. Deklaruje się jako weganin.

Sędzia Sarah Netburn powiedziała, że jest “dość pewna”, że areszt oferuje wegetariańskie jedzenie, ale nie jest pewna, czy dostępne jest tam jedzenie wegańskie. Z kolei Biuro Więziennictwa stwierdziło, że więźniowie mają dostęp do “odpowiedniej” opieki zdrowotnej, leków i ciepłych posiłków.

Czytaj więcej: Czy bazary mają w Polsce przyszłość? Najnowsze badania przeczą obiegowej opinii. Mały handel boryka się z dostawcami

Wymiar sprawiedliwości dopadł żydowskiego oszusta finansowego

Bankman-Friedowi postawiono siedem zarzutów oszustwa i spisku w związku z upadkiem giełdy FTX w listopadzie 2022 roku. Miliarder, który zyskał majątek w całości na spekulacji kryptowalutami nie przyznał się do winy. Według niego FTX miał nieodpowiednie zarządzanie ryzykiem, przy czym także zaprzeczył kradzieży funduszy.

FTX była drugą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie, wycenianą na 32 mld dolarów. 11 listopada 2022 roku złożyła wniosek o ochronę przed upadłością, co wywołało falę wstrząsów na rynku kryptowalut. W ramach prowadzonego postępowania, władzom federalnym udało się zabezpieczyć miliardowy majątek Bankmana-Frieda na poczet odszkodowań dla poszkodowanych.

 

Źródło: magnapolonia.org

Sonda
Wczytywanie sondy...
6
4
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo