Zrobiła bombę i podłożyła ją z 10 na 11 listopada w Warszawie. W jej mieszkaniu były wizerunki nawiązujące do Al-Kaidy

1
0
3
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X/Policja Warszawa

38-latka zainteresowana sprawami Państwa Islamskiego jest podejrzana o to, że z 10 na 11 listopada podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu. Została tymczasowo aresztowana.

Zarzut spowodowania zagrożenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz przygotowania do spowodowania takiego zagrożenia usłyszała 38-latka, która jest podejrzana o podłożenie bomby tuż przed Marszem Niepodległości. 

Stworzyła prowizoryczną bombę

W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jedna osoba została raniona odłamkiem w nogę. Prowizoryczna bomba była wypełniona pojemnikami z gazem, gwoździami oraz tłuczonym szkłem. 

Dane osoby, która podłożyła ładunek wybuchowy ustalili policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Kobieta została uchwycona przez kamerę w miejscu podłożenia bomby.

Dotarła na Dworzec Centralny, skąd odjechała pociągiem w kierunku Wrocławia, a następnie udała się do miejsca swojego zamieszkania w gminie Strzelin - podała kom. Marta Gierlicka.

Wyjaśnieniem sprawy w dalszej kolejności zajęli się policjanci stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 38-letnią kobietę w miejscu zamieszkania.

Czytaj także: Zachodniopomorski sejmik postanowił "otworzyć się" na migrantów. Zatwierdził niebezpieczną uchwałę

Zabezpieczono przedmioty związane z Państwem Islamskim

Podczas przeszukania jej mieszkania okazało się, że kobieta interesuje się sytuacją, jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie. Policjanci zabezpieczyli drugi, podobny ładunek oraz przedmioty i wizerunki nawiązujące do Al-Kaidy i Państwa Islamskiego. Znaleziono też przedmioty służące do praktyk okultystycznych.

38-latka w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście usłyszała zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował ją na trzy miesiące.

Źródło: ksp.policja.gov.pl, warszawa.tvp.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo