Wspieraj wolne media

Ziobro nie stawi się w środę przed komisją. Sroka zapowiada kolejne kroki. Biegły zbada byłego ministra pod kątem zdolności do zeznawania

0
0
1
Poseł Trzeciej Drogi Magdalena Sroka i Lewicy Tomasz Trela
Poseł Trzeciej Drogi Magdalena Sroka i Lewicy Tomasz Trela / Fot. PAP/Marcin Obara

Przewodnicząca komisji śledczej do spraw Pegasusa Magdalena Sroka powiedziała, że były Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie stawi się na środowym posiedzeniu komisji. Tym razem posiedzenie odbędzie się w formule zamkniętej.

Przewodnicząca komisji śledczej do spraw Pegasusa Magdalena Sroka powiedziała, że były Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie stawi się na środowym posiedzeniu komisji. Poseł Trzeciej Drogi przekazała, że polityk przesłał wcześniej odpowiednie usprawiedliwienie. Sroka poinformowała też, że z powodu nieobecności świadka posiedzenie odbędzie się w formule zamkniętej.

We wpisie na portalu X wiceszef komisji Tomasz Trela z Lewicy, tuż po posiedzeniu zostanie przedstawiony ważny wniosek w sprawie Ziobry.

Ziobro nie może stawić się przed komisją

Do komisji wpłynęło zaświadczenie od lekarza sądowego, które usprawiedliwia nieobecność w kolejnym terminie przesłuchania. Pierwotnie komisja chciała przesłuchać polityka 1 lipca. W rozmowie z portalem "Wirtualna Polska" Magdalena Sroka zapowiedziała kolejne kroki komisji.

Złożymy wniosek o powołanie biegłego, który będzie mógł ocenić, kiedy przesłuchanie Zbigniewa Ziobry będzie możliwe - poinformowała poseł Trzeciej Drogi Magdalena Sroka.

Biegły miałby ocenić, kiedy mógłby odbyć się najbliższy termin przesłuchania, biorąc pod uwagę obecny stan zdrowia byłego ministra, a także, w jaki sposób miałoby ono przebiegać. 

Czytaj więcej: Protest pod Sejmem w obronie suwerenności. Jaki: Trzeba się temu przeciwstawić

Gosek: Ziobro jest w coraz cięższym stanie

Zbigniew Ziobro od kilku miesięcy walczy z nowotworem przełyku. Na początku lipca w rozmowie z Interią powiedział, że od początku walki z rakiem stracił już około 20 kilogramów. W poniedziałek portal "wPolityce.pl" opublikował rozmowę z politykiem Suwerennej Polski Mariuszem Goskiem, który na antenie "Telewizji wPolsce" ujawnił, że Ziobro jest w coraz cięższym stanie, jeśli chodzi o jego zdrowie.

Żołądek już ma osadzony na prawym płucu. Sytuacja jest trudna, żeby nie użyć mocniejszych słów - powiedział poseł Suwerennej Polski.

Zbigniew Ziobro już walczy o życie. Ma dla kogo żyć. Ma dwoje dzieci i żonę i to jest najważniejsze dla Zbigniewa Ziobro - dodał Mariusz Gosek.

Źródło: dorzeczy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo