Wspieraj wolne media

Protest pod Sejmem w obronie suwerenności. Jaki: Trzeba się temu przeciwstawić

5
0
1
Sejm
Sejm / Fot. PAP/Radek Pietruszka

Dziś pod Sejmem o godz. 17:30 odbędzie się protest w sprawie praworządności w Polsce. To również demonstracja w obronie ks. Michała Olszewskiego.

  • Suwerenna Polska: Protest w obronie torturowanego księdza Michała Olszewskiego już wkrótce! Dołącz, jeśli nie zgadzasz się na stosowanie metod ubeckich przez ekipę Tuska i Bodnara.
  • Do uczestnictwa w manifestacji zachęca również europoseł Patryk Jaki.
  • W piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że “łamanie praworządności jest niestety dzisiaj codziennością”.
  • Zobacz także: Zwrot w sprawie Barbary Nowak. Nie zrezygnuje z mandatu radnej

Manifestację organizują organizacje społeczne.

Protest w obronie torturowanego księdza Michała Olszewskiego już wkrótce! Dołącz, jeśli nie zgadzasz się na stosowanie metod ubeckich przez ekipę Tuska i Bodnara. Nie może być zgody na powrót aresztów wydobywczych z najmroczniejszych czasów PRL! - podaje Suwerenna Polska.

Do uczestnictwa w manifestacji zachęca również europoseł Patryk Jaki.

Wszystkie mafijne sprawy PO poskręcali, napadli na prokuraturę, media publiczne i KRS z bronią oraz grzecznie wykonują niemieckie polecenia niszczenia opozycji, wstrzymywania rozwoju Polski (CPK, Atom, porty, Odra) czy obcinania wydatków na armię. Do tego dalej działa specjalny zespół Bodnarowcow ściągający polskich żołnierzy. Trzeba się temu przeciwstawić. Zabierz rodzinę, znajomych i bądź z nami na proteście w obronie Polski. To nasza Ojczyzna - napisał na platformie X.

Kaczyński: Łamanie praworządności jest dziś codziennością

W piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że “łamanie praworządności jest niestety dzisiaj codziennością”.

Ten przypadek związany z księdzem Olszewskim był szczególnie drastyczny - powiedział.

Wiemy też, że pan minister wszczął już postępowania w sprawie tych wydarzeń, które miały miejsce zupełnie niedawno w KRS. Miejmy nadzieję, że to też będzie jakieś postępowanie efektywne - dodał Kaczyński.

Czytaj także: Wizyta Prezydenta Ukrainy w Polsce. Zełenski spotkał się z polskim przywódcą

Poniżanie ks. Olszewskiego w areszcie

Nie tak dawno tygodnik “Sieci” opublikował list, w którym ksiądz Michał Olszewski, szef fundacji “Profeto”, opisał, jak traktowano go w areszcie. Z relacji kapłana wynika, że był on poniżany, odmawiano mu wody czy skorzystania z toalety.

W poniedziałek z kolei Telewizja Republika ujawniła pismo adwokata jednej z urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości, która podobnie jak kapłan, została aresztowana ws. Funduszu Sprawiedliwości. Kobieta ma być szykanowana.

Źródło: x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo