Wspieraj wolne media

Wystawa w Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu. Uczestnicy są pod ogromnym wrażeniem. "Na pewno nie raz tu jeszcze zawitamy"

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

W Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu została otwarta wystawa poświęcona bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Zamieszczono w niej ważne wydarzenia z jego historii. Uczestnicy wystawy byli pod jej ogromnym wrażeniem.

W Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu została otwarta wystawa poświęcona bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Zamieszczono w niej ważne wydarzenia z jego historii jak peregrynacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej, aresztowania obrazu i procesji pustych ram. Warto również zaznaczyć, że z dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia czerpał św. Jan Paweł II.

 Na otwieranej dzisiaj wystawie możecie Państwo zobaczyć 80 prac autorstwa ponad 40 artystów - powiedział o. Jan Król CSsR.

Prof. Kazimierz Rochecki kontynuował inicjatywę po śmierci swojej żony, również artystki, prof. Mirosławy Rocheckiej. Na wystawie znalazł się między innymi jej obraz "Nowa Nowenna". Artystka była znana prof. Małgorzacie Pronobis-Brzezińskiej, która pojawiła się na wernisażu w Muzeum Pamięć i Tożsamość. Częścią wystawy jest fotografia artystyczna "Trudno nie wierzyć w nic", której autorem jest Janusz Sytek.

Czytaj więcej: Skandaliczna wystawa we Wrocławiu. Jest oświadczenie Jacka Sutryka. "Nie ma na to mojej zgody"

Uczestnicy wystawy byli pod ogromnym wrażeniem

Wystawa zrobiła ogromne wrażenie na tych, którzy przyszli we wtorek do Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

Cudownie! Na pewno nie raz tu jeszcze zawitamy – powiedział uczestnik wernisażu.

Czystość tej ekspozycji zniewala i powala – dodał inny.

O tym, jakie możliwości otwiera przed artystami toruńskie Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, powiedział fotografik Dariusz Grożyński, który zajmuje się tematykę sakralną. Wyraził on nadzieję, że będzie miał okazję otworzyć wystawę z własnymi dziełami.

Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach od 12 do 19 oraz w niedzielę od 09.00 do 19.00. Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronie internetowej toruńskiego Muzeum.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo