Wspieraj wolne media

Skandaliczna wystawa we Wrocławiu. Jest oświadczenie Jacka Sutryka. "Nie ma na to mojej zgody"

0
0
0
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Fot. PAP/Aleksander Koźmiński

We Wrocławiu w miejscach publicznych zamieszczono wystawę pod tytułem "Zdejmij mundur, przeproś matkę". Hasło to krzyczały między innymi feministki podczas strajku kobiet. W tej sprawie swoje oświadczenie zamieścił prezydent Jacek Sutryk.

Jak zauważył Marcin Osowski we Wrocławiu w miejscach publicznych zamieszczono wystawę pod tytułem "Zdejmij mundur, przeproś matkę". Hasło to krzyczały między innymi feministki podczas strajku kobiet. Wymagały one, aby policjanci nie blokowali ich agresywnych protestów. Kontrowersyjny obraz przedstawia nagiego mężczyznę, który klęczy przed starszą kobietą, błagając o litość i przebaczenie, w tle zaś widać mundur podobny do tego jaki nosi Straż Graniczna.

Wystawa została zasłonięta przez plakat, który kilka godzin później został zerwany. Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskie Marcin Osowski postanowił sam zająć się sprawą, dlatego zakleił go specjalna naklejką.

Czytaj więcej: W niedzielę w Przemyślu Marsz za Życiem i koncert zespołu niemaGOtu

Prezydent Sutryk "tupnął nóżką"...i nic?

W środę oświadczenie w tej sprawie wystosował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Przekonywał on, że nie zgadza się na umieszczanie w przestrzeni publicznej treści obrażających mundurowych chroniących polskich granic. Wyjaśnił również, że to Fundacja Art Transparent odpowiada za wystawy we wrocławskiej przestrzeni publicznej. To również za jej zgodą w kwietniu powieszono na przystanku skandaliczny obraz.

Galeria Szewska Pasja prowadzona jest przez Fundację Art Transparent i to ona odpowiada za prezentowane tam prace. Miasto nie jest również właścicielem ekspozytorów, na których wystawiane są prace - wyjaśnił prezydent Wrocławia.

Nie podoba mi się, by w tym trudnym czasie niepokojów na granicy ktoś jednoznacznie krytykował ludzi, którzy bronią nas i naszych granic - podkreślił Jacek Sutryk.

Dalej zaznaczył również, że przestrzeń publiczna należy do mieszkańców, z którymi wymienia poglądy.

Przestrzeń publiczna należy do mieszkańców i ważne, by to, co się w niej pojawia owszem inspirowało do rozmów, ale nie do animozji - napisał w komunikacie.

Prezydent Wrocławia przekazał swoje stanowisko Fundacji Art Transparent, jednakże nie zapowiedział on stanowczych nacisków, aby ta zdjęła kontrowersyjny plakat.

Moją opinię przekazałem Fundacji Art Transparent, odpowiedzialnej za treści prezentowane przy ulicy Szewskiej - oznajmił na końcu oświadczenia.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo