Wspieraj wolne media

Wstrząsające słowa pogranicznika ze Stanów Zjednoczonych. Granica z Meksykiem otwarta na imigrantów? "Mamy związane ręce"

1
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Alberto Estevez

Amerykańska stacja CNN opublikowała reportaż o sytuacji na granicy z Meksykiem. Jeden z funkcjonariuszy Straży Granicznej powiedział, dlaczego nie może powstrzymywać naporu imigrantów. Waszyngton prowadzi destrukcyjną politykę migracyjną.

Amerykańska stacja CNN opublikowała reportaż o sytuacji na granicy z Meksykiem. Jeden z funkcjonariuszy Straży Granicznej, którego wizerunek został zamazany powiedział, że nie mogą oni zatrzymywać imigrantów. Władze Stanów Zjednoczonych wprowadziły ostre przepisy wśród pograniczników. Jeden z anonimowych funkcjonariuszy powiedział wprost, że za powstrzymywanie imigrantów grozi im utrata pracy.

Mamy związane ręce! Jeśli nie pozwolę im przekroczyć… stracę pracę - powiedział funkcjonariusz amerykańskiej Straży Granicznej.

Czytaj więcej: Ilaria Salis wybrana do Parlamentu Europejskiego. Włoszka przebywa w węgierskim więzieniu. Została oskarżona o pobicie dwóch mężczyzn

Biden podpisał dekret w sprawie imigrantów

Natomiast Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który od początku swojej kadencji pozwalał na napływ nielegalnych imigrantów postanowił powalczyć o część elektoratu Donalda Trumpa. Ponad tydzień temu podpisał dekret, który ma powstrzymać napływ imigrantów 

W dekrecie podpisanym 4 czerwca – tuż przed tym, jak rozpoczął swoją kilkudniową podróż po Europie – prezydent Joe Biden zakazał ubiegania się o azyl osobom, które stawiają się na granicy między oficjalnymi przejściami granicznymi. Restrykcje obowiązują, gdy przez siedem dni z rzędu liczba nielegalnych przejść przez granicę wynosi powyżej 2,5 tys. dziennie - czytamy na portalu "tygodnikpowszechny.pl".

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno w Brukseli zapadła decyzja w sprawie reformy wspólnego systemu azylowego, tzw. paktu migracyjnego. UE pracuje nad tym, by osoby ubiegające się o azyl były traktowane jednakowo w całej Europie. Przeciwko głosowały tylko dwa kraje: Polska i Węgry. Słowacja zagłosowała ponadto przeciwko “obowiązkowej solidarności”.

Pakt migracyjny nad którymi UE pracuje już od lat zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęcie migrantów a wpłatą do unijnego budżetu pieniędzy w “imię solidarności”. Zgodnie z regulacjami w krajach UE co roku ma być rozlokowywanych co najmniej 30 tys. osób. 

Źródło: tvmn.pl, x.com, cnn.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo