Wspieraj wolne media

"Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie". 11 szpitali w Polsce zapewnia pomoc

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Fundacja Bank Mleka Kobiecego zainicjowała projekt wspierający kobiety, które mają problemy z karmieniem piersią z różnych przyczyn.

  • W ramach projektu 11 szpitali w całym kraju zapewnia bezpłatne wsparcie doradcy laktacyjnego, psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty.
  • W jednym z wrocławskich szpitali z programu skorzystało od początku roku ponad 400 kobiet.
  • Specjalny projekt wsparcia matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie Fundacja Bank Mleka Kobiecego zainicjowała we współpracy z UNICEF.
  • Zobacz także: Lepiej dokonać aborcji niż pozwolić się urodzić choremu dziecku? "Chodzi o statystyki"

Niektóre kobiety pomimo ogromnego pragnienia mają trudności z karmieniem piersią. W medycynie spotkamy się z określeniem: kryzys laktacyjny. Jego przyczyn może być wiele.

Kryzys laktacyjny może być z powodu stresu, z powodu niesprzyjających warunków materialnych, niesprzyjających warunków życiowych, państwowych - powiedziała mgr Lucyna Świderska, certyfikowany doradca laktacyjny, cytowana przez portal RadioMaryja.pl.

Fundacja Bank Mleka Kobiecego, we współpracy z UNICEF, zainicjowała specjalny projekt wsparcia matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie.

Projekt “Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie” w szczególności koncentruje się na podwyższeniu poziomu opieki nad kobietą w kryzysie okołoporodowym oraz poszerzenie zakresu świadczeń w szpitalach w celu złagodzenia skutków traumy oraz konsekwencji niedożywienia w sytuacji kryzysu uchodźczego, ekonomicznego i psychologicznego - czytamy na portalu Fundacji Banku Mleka Kobiecego.

Czytaj także: Rząd Niemiec chce wprowadzić naukę o tzw. aborcji. "Rządowy plan jest głęboko niemoralny i sprzeczny z piątym przykazaniem Dekalogu"

11 szpitali w całym kraju zapewnia wsparcie 

W ramach projektu 11 szpitali w całym kraju zapewnia bezpłatne wsparcie doradcy laktacyjnego, psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty. W jednym z wrocławskich szpitali z programu skorzystało od początku roku ponad 400 kobiet.

Zgłaszają się do nas mamy z naszego kraju, czyli Polki, ale zgłasza się też prawie jedna trzecia pań z Ukrainy. (…) Staramy się przyjąć wszystkie panie, które do nas dzwonią. Mamy po kilkanaście telefonów dziennie - powiedziała Świderska.

Fundacja Bank Mleka Kobiecego powstała, aby promować ideę dzielenia się naturalnym, przebadanym pokarmem kobiecym zgodnie z zaleceniami WHO/UNICEF i inicjuje powstawanie regionalnych banków mleka kobiecego. Dzięki działalności banków mleka kobiecego jest możliwe karmienie mlekiem kobiecym dzieci długo hospitalizowanych z powodu choroby lub porodu przedwczesnego.

 

Źródło: radiomaryja.pl, x

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo