Wspieraj wolne media

Włochy. 1000 euro dla matek, które zdecydują się nie dokonywać aborcji

3
0
0
Giorgia Meloni
Giorgia Meloni / Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Rząd Giorgii Meloni walczy o zmniejszenie liczby aborcji we Włoszech. Do parlamentu wpłynął projekt ustawy, mający pomóc matkom, które chcą zabić swoje nienarodzone dziecko z powodów ekonomicznych.

  • Pomysł jest szczególnie promowany przez senatora Maurizio Gasparriego. Wsparcie finansowe dla kobiet w ciąży miałoby wynosić 1000 euro.
  • Pomoc dla matek, które mimo trudności finansowych zdecydują się urodzić dziecko, będzie wypłacana przez 5 lat.
  • Sfinansowanie tego projektu będzie możliwe dzięki utworzeniu funduszu dochodów macierzyńskich, z kwotą 600 milionów euro rocznie.
  • Zobacz także: Aborterzy również oskarżani o niewykonywanie aborcji przez NFZ? "To nie powinno iść w tę stronę"

Pomysł jest szczególnie promowany przez senatora Maurizio Gasparriego. Wsparcie finansowe dla kobiet w ciąży miałoby wynosić 1000 euro. Pomoc dla matek, które mimo trudności finansowych zdecydują się urodzić dziecko, będzie wypłacana przez 5 lat.

Pomoc dla kobiet w trudnej sytuacji finansowej, które odrzucają aborcję

Sfinansowanie tego projektu będzie możliwe dzięki utworzeniu funduszu dochodów macierzyńskich, z kwotą 600 milionów euro rocznie. Projekt ustawy o “dochodach macierzyńskich” będzie skierowany do kobiet zarabiających mniej niż 15 tys. euro rocznie.

Członkowie partii proaborcyjnych we Włoszech stwierdzili, że ta propozycja to “propaganda wykorzystująca ciała kobiet”. Krytykowali inicjatywę jako próbę ograniczenia dostępu kobiet do aborcji.

Aborcja we Włoszech

We Włoszech aborcja jest legalna, a jej zasady reguluje ustawa z 1978 roku, która umożliwia kobiecie “przerwanie” ciąży do jej 90. dnia z powodów zdrowotnych, ekonomicznych, społecznych bądź rodzinnych.

Chociaż włoska premier powiedziała, że nie ma zamiaru zmieniać włoskiego prawa aborcyjnego, podkreśliła, że “zapobieganie aborcji” jest jej priorytetem. We Włoszech od kwietnia grupy pro-life mogą dzielić się swoimi poglądami w ośrodkach doradztwa aborcyjnego. Chodzi o zagwarantowanie wolności słowa i sumienia obrońcom życia.

Nie wolno kryminalizować osób, które są przeciwne aborcji - powiedział wicepremier Antonio Tajani.

Czytaj także: Biden nazwał Zełenskiego "prezydentem Putinem". Ukraiński prezydent: Jestem od niego lepszy

Koalicja rządząca chce szerszego przyzwolenia na aborcję w Polsce

Tymczasem rząd w Polsce przyspiesza prace nad projektami ustaw proaborcyjnych, ograniczających prawo do życia dzieci nienarodzonych.

W czwartek Sejm zajął się projektem ustawy Nowej Lewicy dotyczącej depenalizacji aborcji - zniesienia odpowiedzialności karnej za zabicie nienarodzonego dziecka. W rzeczywistości przepisy mogą doprowadzić do wprowadzenia “aborcji na życzenie”. 

Przerywanie własnej ciąży na gruncie prawa polskiego nie jest czynem przestępnym. Tym bardziej nie można karać w pomocnictwo w czymś, co karalne nie jest. Ten projekt takie rozwiązanie zakłada - powiedziała w Sejmie poseł Anna Maria, przedstawiając sprawozdanie z posiedzenia Komisji Nadzwyczajnej, która poparła lewicowy projekt.

Źródło: evangelicalfocus.com, dorzeczy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo