Watykan będzie zastępować obecne pojazdy autami elektrycznymi. Pomoże w tym Volkswagen

0
22
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W Watykanie do 2030 roku wszystkie pojazdy mają zostać zastąpione samochodami elektrycznymi, chodzi m.in. o redukcję śladu węglowego. W tym celu nawiązano współpracę z Volkswagenem.

Państwo Watykan podpisało niedawno umowę z niemieckim producentem samochodów Volkswagen na wymianę obecnej floty pojazdów na samochody elektryczne od początku 2024 r.

Do 2030 r. pojazdy w Watykanie wyłącznie elektryczne

Współpraca wpisuje się w watykański plan “Nawrócenia Ekologicznego 2030”, który ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Volkswagen dostarcza prawie 40 w pełni elektrycznych pojazdów ze swojej gamy ID, a Watykan stawia sobie za cel “zeroemisyjną” flotę pojazdów do 2030 r.

Elektryfikacja samochodów staje się coraz ważniejsza na całym świecie - stwierdziła Imelda Labbé, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej w Volkswagenie.

Jej zdaniem fakt, że w przyszłości pracownicy Watykanu będą także wśród kierowców ID, jest wielkim zaszczytem dla marki.

Watykan ma zbudować własną sieć ładowania na terenie państwa i na obszarach eksterytorialnych, planuje wykorzystywać do tego energię elektryczną wytwarzaną z odnawialnych źródeł energii.

Czytaj także: Nieoficjalnie: Przyspieszono procedurę głosowania nad zmianami w traktatach unijnych. "Władze PE chcą to przeforsować"

"Zrównoważony rozwój" w Watykanie 

Komunikat Gubernatoratu przypomina, że Państwo Watykańskie od wielu lat podejmuje wysiłki na rzecz wspierania “zrównoważonego rozwoju” poprzez prowadzenie polityki ekologicznej obejmującej ochronę środowiska i strategię oszczędzania energii. 

Papież Franciszek uczynił zmiany klimatyczne priorytetem swojego pontyfikatu, stając się pierwszym papieżem, który będzie przemawiał na konferencji klimatycznej ONZ podczas nadchodzącego spotkania COP28 w Dubaju jeszcze w tym roku.

Źródło: drive.com.au, pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
22
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo