Wspieraj wolne media

Bruksela dąży do stworzenia superpaństwa. Nieoficjalnie: Przyspieszono procedurę głosowania nad zmianami w traktatach unijnych. "Władze PE chcą to przeforsować"

0
1
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak podaje nieoficjalnie portal "tysol.pl", władze w Brukseli zdecydowały się przyspieszyć procedowanie nad zmianami w traktatach Unii Europejskiej. Głosowanie w tej sprawie w Parlamencie Europejskim ma zostać przyspieszone. Miało się ono odbyć w przyszły czwartek.

Jak podaje nieoficjalnie portal "tysol.pl", władze w Brukseli zdecydowały się przyspieszyć procedowanie nad zmianami w traktatach Unii Europejskiej. Głosowanie w tej sprawie w Parlamencie Europejskim ma zostać przyspieszone. Ma się ono odbyć już w przyszłym tygodniu. Pierwotnie miało się ono odbyć w czwartek, ale zdaniem informatora portalu, władze Parlamentu Europejskiego chcą przenieść je już na wtorek. 

To jeszcze bardziej skraca czas na debaty, dyskusje i rozmowy na ten temat w Parlamencie Europejskim, bo wtorek to pierwszy dzień posiedzenia. Władze PE chcą to przeforsować, pytanie czy będzie na to zgoda, ale zapewne tak. Oficjalnie dopiero w poniedziałek będzie potwierdzony termin głosowania, więc to się może jeszcze zmienić, ale według obecnych informacji, głosowanie ma odbyć się wcześniej - podało źródło portalu "tysol.pl".

Ponadto informator przekazał, zę dyskusja nad tak ważnymi zmianami będzie również skrócona. 

Sama debata w PE też nie jest planowana na długą, a wiadomo przecież jaka jest skala ważności tego głosowania - dodał informator.

Czytaj więcej: Limity płatności gotówką od 2024 roku. Przerażająca niewiedza Polaków

Zmiana traktatów unijnych. Pierwsze głosowania w Parlamencie Europejskim

Pod koniec października Parlament Europejski głosował w sprawie zmian traktatów Unii Europejskiej. W zapisach pojawiła się m.in. likwidacja prawa weta w 65 przypadkach, a to oznacza osłabienie decyzyjności państw UE. 

Komisja ds. konstytucyjnych PE (AFEC) przyjęła w tej sprawie raport oraz rezolucję. Za przyjęciem raportu głosowało 20 członków AFEC, sześciu było przeciw. 

Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości proponowane zmiany traktatowe przenoszą wiele kompetencji państw narodowych do instytucji unijnych, czego skutkiem ma być ograniczenie suwerenności państw członkowskich. 

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo