Wspieraj wolne media

Warszawa. Plac Teatralny zostanie przebudowany. "Trzaskowski uczyni nieprzejezdnym kolejny ważny komunikacyjne fragment"

5
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Społeczne konsultacje w sprawie przyszłości placu Teatralnego w Warszawie zakończyły się. Miejsce czeka przebudowa, trzeba dodać zieleń i zbiorniki wodne.

Władze stolicy mają już pomysł na przebudowę placu Teatralnego. W myśl programu Nowe Centrum Warszawy miasto ma się kojarzyć nie tylko z miejscem do pracy i załatwianiem najpilniejszych spraw. W Warszawie ma pojawić się więcej zieleni, drzew, krzewów i kwiatów, budowane będą nowe ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. Stolica ma się też stać dla mieszkańców miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu.

“Mieszkańcy chcą więcej zieleni”

Odnosząc się do planu przebudowy placu Teatralnego Bartosz Rozbiewski, zastępca dyrektora w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego powiedział, że dla znalezienia optymalnych rozwiązań zorganizowano warsztaty projektowe.

Mieszkańcy chcą więcej zieleni, miejsc wypoczynku, ułatwień dla pieszych i rowerzystów - powiedział Rozbiewski.

Według projektu zieleń, która obecnie zajmuje nieco ponad 3 proc. powierzchni placu Teatralnego, będzie stanowić od 30 do 50 proc. Proponowane są dwa zieleńce, na osi głównego wejścia do Teatru Wielkiego miałaby stanąć duża i okrągła fontanna, nazywana “teatrem wody”. 

Trzaskowski uczyni nieprzejezdnym kolejny ważny komunikacyjne fragment Warszawy - napisał w mediach społecznościowych jeden z internautów.

W planach są kolejne przebudowy 

Bartosz Rozbiewski zaznaczył, że w ten sposób realizowany jest program “prezydenta Rafała Trzaskowskiego Nowe Centrum Warszawy lepszych przestrzeni publicznych, w których chce się przebywać”. Dodał, że “teraz przyszła kolej na triadę placów”, chodzi o plac Teatralny, Żelaznej Bramy i Bankowy.

Od wypracowania koncepcji do jej realizacji potrzebujemy kilku lat. Trwa już przebudowa placu Powstańców Warszawy, placu Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki, w tym roku zaczną się też zmiany na ul. Chmielnej - powiedział.

Czytaj także: Trzaskowski wykorzystuje Powstańców Warszawskich? Bąkiewicz: "Ostrzegam Pana"

PiS niezadowolony z rządów Trzaskowskiego

Radni PiS podkreślają, że Rafał Trzaskowski woli angażować się w politykę krajową, zamiast rozwiązywać problemy warszawiaków.

Stołeczny ratusz ma problem z planowaniem budżetu. Dochody Warszawy w 2022 roku były o ponad dwa mld większe niż zakładano. Z kolei wydatki ostatecznie były mniejsze od planowanych. Rafał Trzaskowski skupia się jednak na kreowaniu wizerunku otwartej stolicy, sam przekonywał o tym na ostatnim marszu LGBT.

Gorzej jest natomiast z planowaniem inwestycji infrastrukturalnych, których realizacja doprowadza do paraliżu komunikacyjnego. Rozpoczęcie remontów w kilku miejscach naraz generuje coraz większe korki. Przykładem jest budowa linii tramwajowej do Wilanowa. 

Prezydent Warszawyi dąży też do ograniczenia ruchu samochodowego w mieście zwężając kolejne ulice, m.in. Aleję Jana Pawła II. Radny Piotr Szyszko stwierdził, że do rezygnacji z samochodów mieszkańców Warszawy ma zmusić rozszerzenie strefy płatnego parkowania.

Źródło: twitter, warszawa.naszemiasto.pl, radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo