"Parada Równości" dziś w Warszawie - z nimi wielkie koncerny jak IKEA czy Google

0
6
3
Rafał Trzaskowski na "Paradzie Równości"
Rafał Trzaskowski na "Paradzie Równości" / Fot. Twitter

Dziś o godzinie 14:00 rozpocznie się "Parada Równości" w stolicy Polski, której trasą będzie między innymi ulica Marszałkowska. Tegoroczna edycja przemarszu ma być największa w historii kraju. Impreza ta przyciąga coraz więcej firm, które deklarują swoje wsparcie dla środowiska LGBT. W tym roku w paradzie wezmą udział m.in. takie koncerny jak IKEA czy Google.

Dzisiaj odbywa się "Parada Równości" w Warszawie, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i dużych koncernów. Należy się spodziewać utrudnień w ruchu w centrum miasta. Tegoroczna edycja przemarszu przyciąga uwagę m.in. ze względu na udział takich marek jak IKEA i Bank BNP Paribas.

"Parada Równości" w Warszawie

"Parada Równości" jest corocznym marszem organizowanym przez społeczność LGBT. W wydarzeniu biorą udział zarówno politycy, jak i uczestnicy różnych organizacji społecznych. Honorowy patronat nad paradą sprawuje prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, który jest również wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Trzaskowski w mediach społecznościowych zamieścił wpis zachęcający do udziału w wydarzeniu.

Wielkie koncenry wspierają marsz

Warto zauważyć, że wiele marek i firm decyduje się wziąć udział w kontrowersyjnym wydarzeniu. "Parada Równości" gromadzi przedstawicieli różnych sektorów, w tym technologii, oprogramowania, finansów, mody. Wśród uczestników tegorocznego marszu znajdą się takie koncerny jak IKEA, Microsoft, Bank BNP Paribas, CD Projekt Red, Sii, Levi's, Goldman Sachs, Tesla i Google.

Ponadto, udział w paradzie zadeklarowało 100 fundacji, stowararzyszeń, partii politycznych oraz mediów. Część z tych organizacji będzie miała swoje własne platformy, podczas gdy inni uczestnicy będą maszerować pieszo. Wzrastający udział marek i firm w "Paradzie Równości" wywołuje pewne kontrowersje. Niektórzy uważają, że przedsiębiorstwa wykorzystują to wydarzenie jako okazję do promocji swoich produktów i usług w ramach "Miesiąca Dumy". To już nie pierwszy raz w historii kiedy duże marki wykorzystują okoliczności do zwiększania swoich zysków.

Plan wydarzenia

"Parada Równości" rozpocznie się przy stacji metra Świętokrzyska o godzinie 14:00. Marsz będzie prowadził przez ulice Warszawy, m.in. Aleją Armii Ludowej i Al. Niepodległości, kończąc się na Rondzie ONZ w pobliżu ulicy Świętokrzyskiej. Uczestnicy zostaną zaproszeni na uliczną imprezę oraz afterparty.

Organizatorzy przewidują utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta w związku z przemarszem. Zaleca się kierowcom i mieszkańcom Warszawy, aby przygotowali się na możliwe opóźnienia i dostosowali swoje plany podróży.

Źródło: tvmn.pl, DoRzeczy

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
6
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo