W Brukseli trwają próby przeforsowania paktu migracyjnego. Czarnecki: "Poszczególne kraje będą musiały przyjąć migrantów z Afryki i Azji"
Posłowie do Parlamentu Europejskiego analizują projekty dokumentów określających unijne przepisy w sprawie zarządzania azylem i migracją w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 20 grudnia 2023 r. osiągnięto porozumienie w sprawie pięciu rozporządzeń paktu migracyjnego.
- Posłowie do Parlamentu Europejskiego analizują projekty dokumentów określających unijne przepisy w sprawie zarządzania azylem i migracją.
- Warto przypomnieć, że 20 grudnia 2023 r. osiągnięto porozumienie w sprawie pięciu rozporządzeń paktu migracyjnego.
- Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki zauważył, że Bruksela nie czeka na nowy skład PE.
- Zobacz także: Europejski Zielony Ład w rolnictwie. Co oznacza wymóg 25 procent upraw ekologicznych?
Posłowie do Parlamentu Europejskiego analizują projekty dokumentów określających unijne przepisy w sprawie zarządzania azylem i migracją w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wnioski dotyczące reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego poprzedni skład Komisji Europejskiej przedstawił już w 2016 r.
W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego Komisja Europejska przedstawiła nowy "Pakt o Azylu i Migracji" zawierający nowe wnioski. 20 grudnia 2023 r. osiągnięto porozumienie w sprawie pięciu rozporządzeń paktu migracyjnego mające na celu odblokowanie reform dotyczących tego problemu.
Po zatwierdzeniu aktów prawnych przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlament Europejski zaplanował głosowanie w sprawie tzw. paktu azylu i migracji na sesji plenarnej w Brukseli na 10 kwietnia.
Czytaj więcej: Kolejne państwa dołączą do Unii Europejskiej? W planach referendum
Czarnecki ostrzega przed paktem migracyjnym
Były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu Parlament Europejski przegłosuje pakt migracyjny.
To charakterystyczne, że Parlament Europejski tuż przed zakończeniem kadencji, nie czekając, aż ukonstytuuje się nowy Europarlament (zapewne dużo bardziej sceptyczny wobec imigrantów) na siłę przepycha bardzo kontrowersyjną reformę, skutkującą na lata i całe dekady dla Europy już nie falą, co oceanem imigrantów, ze wszystkimi tego fatalnymi skutkami - podkreślił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
Wielu europosłów już zapowiada, że zamierza głosować przeciwko porozumieniu.
Źródło: radiomaryja.pl