Ukrainiec brutalnie zgwałcił polskie dziecko. Teraz odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Świadkowie zdarzenia informowali o podejrzanym samochodzie

0
4
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

55-letni imigrant z Ukrainy Oleksandr M. zgwałcił w maju tego roku 14-letnią dziewczynkę w polu kukurydzy. Świadkowie nie mają wątpliwości, że "polował" na swoja ofiarę. Teraz w Sądzie Okręgowym w Słupsku ruszyła jego sprawa karna.

W maju 2023 r. 55-letni Ukrainiec dopuścił się gwałtu na 14-letniej dziewczynce. Mieszkanka gminy Brusy padła ofiarą mężczyzny podczas drogi do domu. Jak przekazał prokurator Mirosław Orłowski, szef chojnickiej prokuratury rejonowej, późnym wieczorem nastolatka wracała z praktyk.

Wysiadła z autobusu. W tym czasie sąsiedzi zauważyli w pobliżu jeżdżący w kółko samochód. Gdy dziewczynka długo się nie pojawiała, rodzina i sąsiedzi zaczęli jej szukać - poinformował prokurator z Chojnic.

Na koniec października wysłaliśmy do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia, w którym zarzuciliśmy Oleksandrowi M. zgwałcenie osoby małoletniej poniżej 15. roku życia. Podczas śledztwa mężczyzna złożył wyjaśnienia potwierdzające wersję pokrzywdzonej, ale nie przyznał się do użycia przemocy - wyjaśnił Mirosław Orłowski.

Według oskarżonego doszło do obcowania płciowego, ale nie do zgwałcenia.

Czytaj więcej: Wenezuela rozważa aneksję części Gujany? Chodzi o sporny teren Essequibo. Brazylijska armia podniosła najwyższy stan gotowości do zachowania pokoju w regionie

Ukrainiec stanie przed polskim sądem

Jak wyjaśnił sędzia Jacek Żółć, tymczasowe aresztowanie zostało przedłużone do 18 listopada. Termin rozprawy nie został jeszcze podany.

W sierpniu tymczasowe aresztowanie zostało przedłużone do 18 listopada. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy - powiedział portalowi "gp24.pl" sędzia Jacek Żółć, przewodniczący wydziału karnego w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

Za zgwałcenie i obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jeszcze do 1 października groziła kara od 3 do 15 lat więzienia. Według nowych przepisów Kodeksu karnego jest to nie mniej niż 5 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Źródło: magnapolonia.org, gp24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
4
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo