Wspieraj wolne media

Tusk zapowiada głosowanie za depenalizacją aborcji i związkami partnerskimi

0
0
0
Donald Tusk
Donald Tusk / Fot. PAP/Marcin Obara

Premier Donald Tusk zapowiedział głosowanie za depenalizacją aborcji oraz głosowanie za związkami partnerskimi jako projektem rządowym. Ogłosił to, pomimo oporu niektórych koalicjantów.

  • Sejm ma zająć się w tym tygodniu ustawą dotyczącą częściowej depenalizacji i dekryminalizacji aborcji do dwunastego tygodnia ciąży.
  • Z kolei kwestia związków partnerskich budzi spory w koalicji rządowej. PSL ma nie zgodzić się na rządowy projekt.
  • Tusk: Będziemy głosować za depenalizacją aborcji. Będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać.
  • Zobacz także: Wróblewski: Pomoc dla Ukrainy powinna być uzależniona od zmiany jej barbarzyńskiej polityki

Sejm ma zająć się w tym tygodniu ustawą dotyczącą częściowej depenalizacji i dekryminalizacji aborcji do dwunastego tygodnia ciąży. Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Waszyngtonie zadeklarował, że jej nie podpisze.

PSL nie zgodzi się na związki partnerskie?

Z kolei kwestia związków partnerskich budzi spory w koalicji rządowej. PSL ma nie zgodzić się na rządowy projekt.

Nasze stanowisko jest od początku jasne i konsekwentne. Spora część naszego klubu nie opowiada się za tym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że to jest głos części wyborców Koalicji 15 X i trzeba to uszanować - zadeklarował pod koniec czerwca europoseł PSL Krzysztof Hetman.

W poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano informacje o projekcie ustawy dot. rejestrowanych związków partnerskich

Czytaj także: Projekty aborcyjne coraz bliżej. "Nagłe przyspieszenie prac"

Tusk: Kończymy dyskusję, czas na decyzje

Będziemy głosować za depenalizacją aborcji. Będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać. Kończymy dyskusję, czas na decyzje - napisał na platformie X Donald Tusk.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo