Wspieraj wolne media

Tusk zakończył dyskusję o związkach partnerskich? Jest odpowiedź Sawickiego: "No kraj to szczęśliwy, kiedy wszystkie problemy ma już rozwiązane"

0
0
1
Poseł PSL Marek Sawicki
Poseł PSL Marek Sawicki / Fot. PAP/Paweł Supernak

Sejm ma zająć się w tym tygodniu ustawą dotyczącą częściowej depenalizacji i dekryminalizacji aborcji do dwunastego tygodnia ciąży. Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Waszyngtonie zadeklarował, że jej nie podpisze. Premierowi Donaldowi Tuskowi odpowiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.

Sejm ma zająć się w tym tygodniu ustawą dotyczącą częściowej depenalizacji i dekryminalizacji aborcji do dwunastego tygodnia ciąży. Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Waszyngtonie zadeklarował, że jej nie podpisze.

Z kolei kwestia związków partnerskich budzi spory w koalicji rządowej. PSL ma nie zgodzić się na rządowy projekt.

Nasze stanowisko jest od początku jasne i konsekwentne. Spora część naszego klubu nie opowiada się za tym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że to jest głos części wyborców Koalicji 15 X i trzeba to uszanować - zadeklarował pod koniec czerwca europoseł PSL Krzysztof Hetman.

W poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano informacje o projekcie ustawy dot. rejestrowanych związków partnerskich

Tusk: Kończymy dyskusję, czas na decyzje

Premier Donald Tusk zapowiedział głosowanie za depenalizacją aborcji oraz głosowanie za związkami partnerskimi jako projektem rządowym. 

Będziemy głosować za depenalizacją aborcji. Będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać. Kończymy dyskusję, czas na decyzje - napisał na platformie X Donald Tusk.

Czytaj więcej: Unia zajmie się zagranicznymi podróżami Viktora Orbana. Na wniosek Polski

Jest odpowiedź Sawickiego

W wypowiedzi dla "TV Trwam" poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki odpowiedział szefowi polskiemu rządu. Z ironią stwierdził, że Polska jest w takim miejscu rozwoju, że teraz może zajmować się drugorzędnymi kwestiami jak związki partnerskie. 

No kraj to szczęśliwy, kiedy wszystkie problemy ma już rozwiązane. Mlekiem i miodem płynący, a tylko do pełni szczęścia, rzekłbym do raju potrzebna jest sprawa rozwiązania ustawowego związków partnerskich i zabijania nienarodzonych dzieci - stwierdził Marek Sawicki.

To jest dla mnie rzecz smutna i mówię o tym z ironią ale jednocześnie z ogromnym osobistym żalem, że przyszło żyć w takich czasach - dodał poseł PSL.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo