Wspieraj wolne media

Nowy sondaż Pollsteru. Konfederacja w kolejnym badaniu wskakuje na podium. Prowadzi koalicja Tuska

0
3
0
Sejm
Sejm / Fot. PAP/Radek Pietruszka

Na zlecenie "Super Expressu" instytut badań Pollster przeprowadził w ostatnich dniach sondaż wyborczy. Na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska - 35,06 proc., natomiast Prawo i Sprawiedliwość - 33,31 proc.

Na zlecenie "Super Expressu" instytut badań Pollster przeprowadził w ostatnich dniach sondaż wyborczy. Na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska - 35,06 proc., natomiast Prawo i Sprawiedliwość - 33,31 proc.

Warto zwrócić uwagę, że Konfederacja podtrzymuje trend po wyborach do Parlamentu Europejskiego. W kolejnym sondażu wskoczyła na trzecią pozycję uzyskując 13,3 proc. poparcia. Z kolei z podium spadła Trzecia Droga, która uzyskała 9,21 proc. poparcia.

Do Sejmu dostała się również wewnętrznie skonfliktowana Nowa Lewica, na którą oddałoby swój głos 9 proc. badanych.

Czytaj więcej: Media: Konfederacja zostanie podzielona. Europosłowie wejdą do dwóch różnych frakcji

Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja wystawią wspólnego kandydata?

Pisarz i dziennikarz Jacek Piekara uważa, że wyniki trzy kolejne wyniki wyborcze z ostatnich ośmiu miesięcy przekonują, że Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić w zbliżających się wyborach prezydenckich kandydata, który byłby akceptowalny dla wyborców Konfederacji. 

Jedna rzecz po cyklu trzech wyborów jest absolutnie jasna: PiS aby wygrać wybory prezydenckie musi zaprezentować kandydata, którego w II turze zaakceptują (albo minimum: uznają za mniejsze zło) wyborcy Konfederacji - zaproponował Jacek Piekara.

Zaznaczył również, że wyborcy Konfederacji jak i sami liderzy tej formacji nie zaakceptowaliby skompromitowane swoimi rządami Mateusza Morawieckiego.

Czyli na pewno nie może to być Mateusz Morawiecki - zaznaczył dziennikarz.

Internauci podchwycili pomysł Jacka Piekary i zaproponowali swojego kandydata, który mógłby zostać zaakceptowany przez oba ugrupowania. Wskazali oni na obecnego Wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka. Ich zdaniem współlider Konfederacji posiada wszystkie cechy potrzebne do takiego egzotycznego mariażu.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
3
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo